BIST 4.998
DOLAR 19,09
EURO 20,62
ALTIN 1.201,11
HABER /  DÜNYA

Uçakta kene paniği

Danimarka’da yaşayan gurbetçi aile, çocukların vücuduna yapışan keneyi uçakta fark edince panik yaşadı. Görevliler tarafından uçaktan indiri...

Abone ol

Danimarka’da yaşayan gurbetçi aile, çocukların vücuduna yapışan keneyi uçakta fark edince panik yaşadı. Görevliler tarafından uçaktan indirilen aile, uçuşlarını iptal ederek hastaneye koştu.
Haseki Hastanesi’nde kene alındıktan sonra THY’nin bir diğer seferine yetişen aile, "Uçakta kazağını çıkardığımızda kenenin vücudun sol tarafına yapıştığını gördük. Çorum’da yapışmış. Güzel bir operasyonla çıkardılar” dedi.
Danimarka’da yaşayan gurbetçi Eskici ailesi, Çorum’da yaptıkları tatil sonrası dönüş için 9 aylık kızları Nil ile birlikte yola çıktı. Kastamonu’ndan uçakla İstanbul’a gelen Onur ve Esin Eskici çifti, Türk Hava Yolları’nın (THY) seferiyle Kopenhag’a gitmek üzere uçağa bindi. Anne Esin Eskici, uçağın içinin sıcak olması nedeniyle kızının üstünü çıkartınca koltuk altına kene yapıştığını fark etti. Durumu kabin görevlilerine bildiren aile, apar topar uçaktan inerek Atatürk Havalimanı’nda bulunan sağlık birimine geldi. Doktor tarafından muayene edilen bebekte yüksek ateş gibi kene ısırığının belirtileri olan klinik bulgular tespit edildi. Bunun üzerine aile Haseki Hastanesi’ne yönlendirildi. Burada yapılan küçük bir operasyonla Nil’in vücudundaki kene çıkartıldı. Aile daha sonda THY’nin ikinci bir Kopenhag uçağı ile seyahat etmek üzere Atatürk Havalimanı’na geldi.
Çorum’da kenenin yapıştığını uçakta fark ettiklerini belirten anne Esin Eskici, “Nil’in kazağını çıkartırken fark ettim. Vücudunun sol koltuk altına yapışmıştı. Hastanede çıkardılar. Birkaç gün dikkat edin dediler. Sağolsun THY de bize çok yardımcı oldu” dedi.
Daha sonra Eskici ailesi saat 14.20 uçağı ile İstanbul’dan Kopenhag’a uçtu.
(İHA)