BIST 1.542
DOLAR 7,41
EURO 9,02
ALTIN 441,83
HABER /  DÜNYA

Twitter Filistinli birçok aktiviste ait hesabı kapatıyor

Twitter yönetiminin, gerçeklerin gözden uzak tutulması için Filistinli aktivistlere ait birçok hesabı kapattığı belirtildi.  

Abone ol

Gazze Şeridi'ndeki Filistin'deki İslami direniş örgütü Hamas Hareketi Uluslararası İlişkiler Konseyi Başkanı Basim Naim, yaptığı yazılı açıklamada, "Twitter yönetimi, aralarında İngilizce hesabım da olmak üzere çok sayıda Filistinli aktivistin hesabını kapattı." ifadesini kullandı. 

Filistin söyleminin gündeme gelmemesi ve gerçeklerin gözden uzak tutulmasının hedeflendiğini belirten Naim, Twitter'ın da yıllar önce Facebook'un uyguladığı siyasetin aynısını uyguladığına dikkati çekti.

"İsrail'in baskılarına boyun eğdiler"

Naim şunları kaydetti:

"Adil davamızı savunmaya devam edeceğiz. Hiç kimse sesimizi kesemez. Mesajlarımızı ulaştıracağımız uygun araçlar bulacağız. Twitter yönetimi objektif davranmalı ve herhangi bir tarafın baskılarına razı gelmemelidir. Dostlarımız ve Filistin davasının destekçileri, sosyal paylaşım sitelerine ve özellikle Twitter'a tarafsızlığı ve objektifliği korumaları ve özellikle İsrail'in olmak üzere hiçbir kesimin baskılarına boyun eğmemeleri için bu platformlara bütün baskı çeşitlerini uygulamalıdırlar." 

Son dönemde WhatsApp uygulamasının yanı sıra Facebook ve Twitter yönetimleri de Filistinli aktivist ve basın mensuplarına ait onlarca hesabı kapatmıştı. 

İsrail Adalet Bakanlığı 2018'de, Facebook yönetiminin 2017'de İsrail'in sosyal paylaşım sitesindeki Filistin içeriklerini kaldırma, yasaklama ve veri sağlama taleplerinin yaklaşık yüzde 85'ine yanıt verdiğini duyurmuştu.

ÖNCEKİ HABERLER
Okan Buruk: Oynanan oyundan son derece memnunum
29 Ekim mesajları kısa resimli 2020 Atatürk'ün Cumhuriyet sözleri
Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli: Çiğ süt destek prim ödemeleri 3 ay erkene alındı
Eşinden boşandı taşındığı annesinin evini alkol alıp yaktı
Antalyaspor'da Tamer Tuna dönemi bitti
İstanbul'da işçileri taşıyan minibüs kaza yaptı: Çok sayıda yaralı var
Merih Demiral oyundan atıldı İtalyanlar yerden yere vurdu
Murat Ongun doğruladı! Ekrem İmamoğlu'nun koronadan 2 gün önce apandisiti alınmış
Türkiye Cumhuriyeti 97 yaşında! 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun
Aliyev'den 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı paylaşımı: Kardeş Türk halkını tebrik ediyoruz
Yorumlar