BIST 1.443
DOLAR 8,56
EURO 10,39
ALTIN 511,76
HABER /  GÜNCEL  /  YEREL

Tuzla'da anaokulunda öğrencilere şiddet davası! Öğretmenin cezası belli oldu

TUZLA'da 2018 yılının şubat ayında özel bir anaokulunda 30 öğrenciye şiddet uyguladığı iddiasıyla yargılanan öğretmen Güler M.'nin esas hakkındaki mütalaasını açıklayan savcı, 'Zincirleme şekilde kötü muamele' suçundan 1 yıl 9 aya kadar hapis istedi.

Abone ol

Anadolu 9. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya tutuksuz sanık Güler M. katılmadı. Duruşmada taraf avukatları yer aldı. Şikayetçi avukatı Sevil Hartavi  "Çocuklara eğitim verilirken şiddet gördükleri dosya safahatında açıktır. Biz sanığın eyleminin kötü muameleden daha yüksek olduğunu düşünüyoruz. Çocukların yaşlarına göre davranış bozuklukları vardır. Bir an önce adaletin tecelli etmesini ve sanığın her bir çocuk için ayrı ayrı cezalandırılmasını istiyoruz" dedi.

1 yıl 9 aya kadar hapsi istendi

Cumhuriyet Savcısı Kenan Pehlivan esas hakkındaki mütalaasında yapılan yargılama ve toplanan tüm deliller kapsamında sanık Güler M.'nin üzerine atılı zincirleme biçimde kötü muamele suçunu işlediğine kanaat getirdi. Savcı Pehlivan, sanık Güler M.'nin 'Zincirleme şekilde kötü muamele' suçundan 2 ay 15 günden 1 yıl 9 aya kadar hapis cezasıyla cezalandırılmasını talep etti.

Duruşma ertelendi

Müşteki avukatı Hartavi, mütalaaya karşı söz alarak "Biz suçun zincirleme şekilde yapıldığı değil de her bir çocuk için ayrı ayrı kaldığını düşünüyoruz. Bu hususta beyanda bulunmak için süre talep ediyorum" ifadelerini kullandı. Ara kararını açıklayan mahkeme, mütalaaya karşı beyanda bulunmak için avukatlara süre vererek duruşmayı erteledi.

İddianame

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede sanığın ayında bir anaokulunun sahibi ve öğretmeni olduğu, anaokuluna giden oğlunun vücudunda morluklar gören müşteki Zeynep Atasever'in sanık Güler M.'ye ait olduğu iş yerinde işe girdiği anlatılıyor. Zeynep Atasever'in sanığın öğrencilere uyguladığı şiddeti ve onları yarı çıplak vaziyette ve topluca tuvalete giriş görüntülerini cep telefonu ile çektiği bilgisine yer verilen iddianamede, sanığın toplam 30 çocuğa şiddet uyguladığı kaydediliyor.

İddianamede sanık Güler M.'nin 'Zincirleme şekilde kötü muamele' suçundan 2 ay 15 günden 1 yıl 9 aya kadar hapis cezasıyla cezalandırılması isteniyor.

ÖNCEKİ HABERLER
Yeni emekliler bayram ikramiyesi alacak mı kesinti olacak mı?
Babalar Günü için süper fırsatlar!
Şanlıurfa'da tarihi kale eteğinde dehşet verici görüntü! Erkek cesedi bulundu
Küçükçekmece'de saplantılı aşık dehşeti! Nişanlanan kızı vurup intihar etti
Kenan Karaman, Abdullah Avcı'yla görüştü fikri değişti
Susuz hap yutmak orucu bozar mı Diyanet ne diyor?
Vakko büyümeyi sürdürüyor! Yargıcı'yı da satın alıyor
Mart ayında en çok konuşulan futbolcu Ozan Tufan oldu
Kayseri'de kendisini "Hızır Aleyhisselam" olarak tanıtıp kadının altınlarını çaldı! Suçlamaları reddetti
Süper Lig'de yarın oynanacak maçların hakemleri belli oldu
Yorumlar