BIST 1.408
DOLAR 8,08
EURO 9,68
ALTIN 461,91
HABER /  GÜNCEL

Türkiye'yi dehşete düşüren olayda skandal karar!

Ortaköy’de ünlü bir gece kulübünde garsonun tecavüze kalkıştığı yabancı avukat M.M., dava için Türkiye’ye geldi. Ancak garson ilk duruşmada tahliye edildi.

Abone ol

İstanbul Ortaköy'de 7 Ocak'ta sabaha karşı 04.10 sıralarında yaşanan olayda avukat arkadaşı G.S.Y ile kulübe giden yabancı uyruklu kadın avukat M.M., tuvaletin yerini sormak için garson C.B.'den yardım istedi. İddiaya göre garson genç kadını tuvalete kilitleyip tecavüz girişiminde bulundu.

Olaydan sonra kaçan garson yakalanıp tutuklandı. İki çocuk babası zanlı dün İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi'nde ilk duruşmaya çıktı. Bir Körfez ülkesinde yaşayan yabancı avukat M.M. de duruşmaya katıldı. Suçlamaları reddeden garson C.B., savunmasında özetle "Sarhoş olduğu için kendisine tuvalete kadar eşlik ettim. Kapıda 1.5 - 2 dakika kadar bekledim. Taciz girişimi asılsız" dedi.


Tercüman eşliğinde ifade veren müşteki M.M. ise boynunu göstererek sanığın cinsel taciz girişiminde bulunduğunu iddia etti. Tanık garsonlar da M.M.'nin sarhoş olduğunu belirterek "Taciz olması mümkün değildir. Sarhoş olan müşterilere garsonlar tuvalete kadar eşlik eder. Sanığın böyle bir tacizde bulunduğu iddiası doğru değildir" dediler. Mahkeme C.B.'nin tahliyesine ve dava dosyasının görevsizlikle İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderilmesine karar verdi.

'PSİKOLOJİK DESTEK ALIYORUM'
Yaşadıklarını duruşmadan önce anlatan M.M. şöyle dedi: "O bir insan değil, o bir hayvan! Gittiğim mekan çok ünlü ve popüler. Hatta biz de o gün özel locada oturuyorduk. Fakat buna rağmen bu olayı yaşadım. O çirkin olaydan kendi ülkemde doktordan psikolojik destek aldım. Ağır ceza almasını umarken serbest bıraktılar."

ÖNCEKİ HABERLER
Erdoğan'dan Cezayirli gazeteciye tarihi ayar!
Ankara'da okullar tatil mi 1 Mart Valilik kar tatili haberi
Korkunç PKK iddiası! TSK o köyleri temizleyince ortaya çıktı
Zonguldak kar bugün arttı yeni hava durumu
Samsun hava durumu saatlik tahmin sert geliyor
Trump'ı yarı yolda bıraktı! Beyaz Saray'da bir istifa daha
İkinci el otomobile indirim hamlesi
Oyuncu Ercan Yazgan felç geçirdi Ercan Yazgan kimdir
BİM 2 Mart indirimleri yeni kataloğ ürünleri listesi-neler var?
Sakarya'da okullar bugün tatil mi Valilik kararı
Yorumlar 14 yorum