BIST 1.461
DOLAR 8,27
EURO 10,07
ALTIN 488,32
HABER /  GÜNCEL

İstanbul Valisi okullar tatil mi sorusuna yanıt verdi!

İSTANBUL 'da bugün 1 Mart Perşembe günü okullar tatil mi sorusuna İstanbul Valisi Vasip Şahin yanıt verdi. Vali Şahin ''Bize bugün itibarıyla gelen meteorolojik tahmin bilgileri, kar yağışının öyle ulaşımı ve eğitimi aksatacak bir noktada ve ağırlıkta olmayacağı şeklinde. Onun için şu anda tatil gibi bir konu gündemimizde değil" dedi.

Abone ol

İstanbul Valisi Vasip Şahin, kendilerine gelen meteorolojik tahmin bilgilerine göre, kar yağışının ulaşımı ve eğitimi aksatacak bir noktada ve ağırlıkta olmayacağını belirterek, "Onun için şu anda tatil gibi bir konu gündemimizde değil." dedi. 

Şahin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, İstanbul'da etkili olması beklenen kar yağışı nedeniyle okulların tatil edilebileceği beklentisine girilmemesi gerektiğini söyledi.

İstanbul'daki yağışların çok etkili olmayacağını vurgulayan Şahin, "Biz daha önceki yıllarda olduğu gibi bu yılda öncelikle meteorolojik tahminleri alarak ona göre hareket tarzımızı belirliyoruz. Bize bugün itibarıyla gelen meteorolojik tahmin bilgileri, kar yağışının öyle ulaşımı ve eğitimi aksatacak bir noktada ve ağırlıkta olmayacağı şeklinde. Onun için şu anda tatil gibi bir konu gündemimizde değil." dedi. 

BİZ TATİL KARARI ALMAKTAN ÇEKİNMİYORUZ: Sosyal medyada yüz binlerce öğrenci tarafından takip edildiği ve okulların tatil durumuna ilişkin çok sayıda mesaj aldığının hatırlatılması üzerine Vali Şahin, "Burada bizim amacımız öncelikle çocuklarımızın eğitiminin aksamamasıdır. Özellikle de küçük çocuklarımızın eğitimlerinden geri kalmamalarıdır. Tabiat şartları eğitimi ikinci plana atacak derecede zorlaşırsa ve çocuklarımızın can ve mal güvenlikleri noktasında tatil yapılmasını icap ettirecek olursa biz o kararı da (tatil) almaktan çekinmiyoruz." diye konuştu.

PROF. ORHAN ŞEN'DEN UYARI

Ünlü meteoroloji uzmanı Profesör Doktor Orhan Şen twitter hesabından İstanbul hava durumu ve kar yağışı ile ilgili tahminini açıkladı. Kar yağışının bugün karla karışık yağmurla başlayacağını belirten Profesör Şen, gece saatlerine dikkat çekti ve şunları söyledi:

BUZLANMADAN DOLAYI YOLLAR KAPANABİLİR

İstanbulda akşam kar şiddetini artırır. Gece sıcaklık 0 C nin altına iner. Perşembe sabahi yollarda buzlanma olur. Perşembe kullanacaksanız aracınızı ana yollara yakın park edin ara yollar buzlanmadan dolayı kapanabilir.

ÖNCEKİ HABERLER
Samsun hava durumu saatlik tahmin sert geliyor
Trump'ı yarı yolda bıraktı! Beyaz Saray'da bir istifa daha
Oyuncu Ercan Yazgan felç geçirdi Ercan Yazgan kimdir
BİM 2 Mart indirimleri yeni kataloğ ürünleri listesi-neler var?
2018 YKS başvuru parası ne kadar hangi bankaya?
Suçsuz dedikleri adama bakar mısınız? Süleyman Özışık yazdı
Erdoğan'dan ABD'ye Kudüs tepkisi
Erdoğan: Ejderhayı yarı canlı bırakmayacaksın
Erdoğan'dan flaş Saadet partisi açıklaması
ABD Kongresi'nden Pentagon'a sert PYD eleştirileri
Yorumlar 1 yorum