BIST 1.345
DOLAR 8,34
EURO 10,06
ALTIN 479,27
HABER /  GÜNCEL

Korkunç PKK iddiası! TSK o köyleri temizleyince ortaya çıktı

TSK'nın sürdürdüğü Afrin operasyonunda korkunç bir gerçek ortaya çıktı. Terör örgütü PKK/YPG TSK’nın temizlediği 82 yerleşim biriminde, 7-13 yaşları arasında 211 çocukla kendilerine direnen 417 sivili öldürdü.

Abone ol

Zeytin Dalı Operasyonu'nda köşeye sıkışan PKK/YPG'li teröristler, sivilleri canlı kalkan olarak kullanırken, kendilerine destek olmayanları da acımasızca katlediyor.

Bu durum istihbarat birimleri tarafından hazırlanan 25 sayfalık raporla da gözler önüne serildi.

Yerel kaynaklar, ÖSO ve TSK mensuplarından teyit edilerek hazırlanan rapora göre örgüt, Mehmetçiğin temizlediği, biri belde merkezi, 75'i köy, 6'sı da köy altı yerleşim yerinde, 7 ile 13 yaş arasında 211 çocuğu katletti. Kendilerine destek olmamakla suçladıkları, aralarında kadın ve yaşlılarında bulunduğu 417 sivili de öldürdü.

FOTOĞRAFLARI RAPORDA: Sabah gazetesinin haberine göre; Raporda, PKK/YPG'nin çatışmalarda kullandığını inkâr ettiği ancak örgütün ölüme yolladığı çocuklara da fotoğraflarıyla yer verildi. Bunlardan, örgütün zorla saflarına kattığı Baran Kamışlı kod adlı Riyad İbrahim (15), Deyr ez Zor'daki çatışmada öldü.

ÇOCUKLARIN EVLERİNE SİLAHLI BASKIN

Rapora göre, Kilis sınırına yakın olan ve Arap nüfusunun yoğunlukta olduğu 13 ayrı köyden, telefonla Kilis'teki Türk istihbarat birimlerine ulaşan 35 aile, 44 çocuğun evlerini silahla basan PKK/ YPG'li teröristler tarafından kaçırıldığını ihbar etti.

PKK'NIN ELİNDE 500'E YAKIN ÇOCUK BULUNUYOR

Ailelerden bazıları, kaçırılan çocuklarının fotoğraflarını da Whatsapp üzerinden istihbarat birimlerine gönderdi. Yapılan fiziki ve teknik takipte, kaçırılan çocukların bazılarının izine Halep ve Kamışlı'da ulaşıldı. PKK/YPG'nin, alıkoyup eline çatışma bölgelerine gönderdiği 500'e yakın çocuk bulunuyor.

Mehmetçik'i hayrete düşüren görüntü! Afrin'de ortaya çıktı

BM'nin Afrin açıklamasında YPG detayı

ÖNCEKİ HABERLER
Zonguldak kar bugün arttı yeni hava durumu
İstanbul Valisi okullar tatil mi sorusuna yanıt verdi!
Trump'ı yarı yolda bıraktı! Beyaz Saray'da bir istifa daha
İkinci el otomobile indirim hamlesi
BİM 2 Mart indirimleri yeni kataloğ ürünleri listesi-neler var?
Sakarya'da okullar bugün tatil mi Valilik kararı
2018 YKS başvuru parası ne kadar hangi bankaya?
Suçsuz dedikleri adama bakar mısınız? Süleyman Özışık yazdı
Erdoğan'dan ABD'ye Kudüs tepkisi
Erdoğan: Ejderhayı yarı canlı bırakmayacaksın
Yorumlar 3 yorum