BIST 1.365
DOLAR 8,10
EURO 9,77
ALTIN 463,37
HABER /  GÜNCEL

Türkiye'den İsrail'e sert uyarı! Bir an önce son ver!

Türkiye, İsrail'in gayrimeşru uygulamalarına bir an önce son vermesini istedi. Dışişleri'nden yapılan açıklamada "İki devletli çözüm misyonu yok etmeyi hedefleyen İsrail'in gayrimeşru uygulamalarını bir an önce sonlandırması bölge barışın tesisi açısından elzemdir" denildi.

Abone ol

Türkiye, terör devleti İsrail'in gayrimeşru uygulamalarını bir an önce sonlandırmasını istedi.Dışişleri'nden yapılan son dakika açıklaması şöyle; "İsrail Savunma Bakanı Naftali Bennett'in, işgal altında tutulan Batı Şeria'daki yasadışı Efrat yerleşiminin binlerce ilave konutun inşa edilmesine imkan tanıyacak şekilde genişletileceğini açıklaması, İsrail'in hukuk tanımayan pervasız yaklaşımının en son örneğini teşkil etmektedir.
 
İsrail, COVID-19 salgınının tüm dünyayı etkisi altına aldığı, barış ve istikrara en fazla ihtiyaç duyulan bu hassas dönemde dahi, iç siyasi hesaplar uğruna Filistin halkının haklarını gaspetmeye hız kesmeden devam etmekte, Filistin'deki işgal ve zulüm siyasetini her geçen gün derinleştirmektedir.

Filistin'in haklı davasının daima yanında olacağız
Filistin topraklarındaki yasadışı yerleşimlerin genişletilmesi yoluyla iki devletli çözüm vizyonunu yok etmeyi hedefleyen İsrail'in gayrımeşru uygulamalarının bir an önce sonlandırılması bölgede barış, istikrar ve güvenliğin tesisi açısından elzemdir.

İsrail'in Birleşmiş Milletler kararları başta olmak üzere uluslararası hukuku hiçe sayan bu tasarrufunu bir kez daha şiddetle reddediyor, kardeş Filistin halkının ve Filistin'in haklı davasının daima yanında olacağımızı yineliyoruz."

ÖNCEKİ HABERLER
Dolar tarihi rekorunu kırdı! 7.24'ü geçti işte dolarda son durum
AK Partili belediyeden büyük beğeni toplayan korona önlemi
Tottenham ve Napoli'den Vedat Muriç'e transfer teklifi
Burdur'da koronavirüsten öldü temas ettiği 154 kişi karantinada
Akaryakıt fiyatlarında dalgalanma! Motorine bu kez indirim geliyor
Bomba imha uzmanı gazi ikramiye parasından aldığı kumaşla maske yapıp dağıtıyor
Koronavirüs vakaları azalan 2 kent için 'rehavet' uyarısı
Askıda fatura başvurusu İBB nasıl yapılır? Askıda fatura nedir?
Mersin'de Apple'ın açığını buldu verilen ödül herkesi şaşırttı
HDP Eş Genel Başkanı Mithar Sancar'dan Ahmet Şık'ın istifasıyla ilgili çarpıcı ifadeler
Yorumlar 13 yorum