BIST 1.336
DOLAR 7,97
EURO 9,48
ALTIN 464,36
HABER /  GÜNCEL

Türkiye'den Irak'a terörle mücadelede iş birliği mesajı

Pençer-Kartal ve Pençe-Kaplan Operasyonlarını değerlendiren Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, Irak hükümetine de seslendi. Aksoy Türkiye'nin, Irak'tan terörle mücadelede destek beklediğini vurguladı.

Abone ol

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Aksoy, Türk Silahlı Kuvvetleri'nce yürütülen Pençe-Kartal ve Pençe-Kaplan operasyonlarına ilişkin Irak Sözcüsü tarafından bugün yapılan açıklama hakkındaki soruya, yazılı açıklama yaparak cevap verdi.

'Kara propagandaya alet olmaması gerekir'
Aksoy, "Irak Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü tarafından bugün yapılan açıklamada, Türk Silahlı Kuvvetlerince Irak'ın kuzey bölgelerinde yürütülen 'Pençe-Kartal' ve 'Pençe-Kaplan' harekatları sırasında sivil kayıplar yaşandığına yönelik gerçekdışı iddialara yer verilmiştir. Bu açıklamaya dayanak teşkil eden iddialar aslında PKK terör örgütünün ve yandaşlarının terörle mücadele operasyonlarımızı karalamaya yönelik propagandasından başka birşey değildir. Irak makamlarının teröristlerin kara propagandasına alet olmaması gerekir. Operasyonlarımızın planlama ve icra safhalarının her birinde sivillerin can güvenliğinin sağlanmasına özel önem veriyoruz. Esasen bu husus Irak makamlarınca da bilinmektedir. Kahraman Silahlı Kuvvetlerimizin bu konudaki sicili temizdir. Bu vesileyle, Irak'ın da istikrarını, güvenliğini ve toprak bütünlüğünü tehdit eden PKK terör örgütüyle mücadelemizde ülkemizle iş birliği ve uyum içinde hareket etmesini beklediğimizi bir kez daha hatırlatmak isteriz" ifadelerini kullandı.


 

ÖNCEKİ HABERLER
Mark Rutte: Türkiye'ye gitmek akıllıca değil
Yaşlı kadın yeni dökülen beton yolu kullanılamaz hale getirdi
Ege Denizi'nde 4,5 büyüklüğünde deprem
Kırmızı bültende 8 yıldır aranıyordu! Interpol yakaladı
Atiba, Konyaspor maçı öncesinde plaket aldı
Serdar Aksoy nerelidir kimdir Menemen Belediye Başkanı hangi partiden?
Yorumlar 2 yorum