BIST 1.391
DOLAR 8,74
EURO 10,37
ALTIN 495,67
HABER /  GÜNCEL

Türk Telekom ve Vestel'den yerli ürün atağı Vestelcell geliyor

AMERİKA mallarına boykot yayılırken Türk ürünleri yeniden gözde oldu. Türkiye'nin en önemli markalarından Vestel de yeni bir yerli ürün için düğmeye bastı. Türk Telekom ile Vestel güçbirliği yaptı ve yıl sonuna varmadan Vestellcell geliyor.

Abone ol

Türk Telekom ve Vestel yerli ürün teşviği için ortaklaşa iş anlaşması yaptı. Şirketlerin yaptığı açıklamaya göre, Türk Telekom ile Vestel, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'Amerikan elektronik ürünleri yerine yerli ürünleri kullanma çağrısı'nın ardından iş birliğine giderek "Vestelcell" ürününü geliştirdi.

İki büyük firmanın güçlerini birleştirecek anlaşma kapsamında Vestel, bini aşkın mağazasında Vestel Venus akıllı telefonlarının satışını Vestelcell mobil iletişim markasıyla Türk Telekom altyapısı üzerinden gerçekleştirecek. Vestelcell ile Vestel Venus akıllı telefonlarının satışına yıl sonunda başlanması hedefleniyor.

Yerli üretim
Açıklamada görüşlerine yer verilen Türk Telekom Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Hakan Dursun, Türkiye ekonomisinin zor bir sınavdan geçtiğini belirterek, Türk Telekom olarak kendilerine düşeni her alanda yapmaya devam ettiklerini bildirdi. Dursun, şunları kaydetti:

"Ülke ekonomisine katma değer yaratacak, milli kalkınmayı hızlandıracak yerli ürün ve projelerimizle devletimizin ve milletimizin yanında yer alıyoruz. Bu kapsamda Türkiye'nin gurur kaynağı markalarından birisi olan Vestel ile iş birliğimizin ilk adımı olarak karşılıklı iyi niyet anlaşması imzaladık."

Vestelcell ne zaman geliyor?
Dursun, Türk Telekom ile Vestel iş birliği kapsamında ilk etapta sunacakları Vestelcell hatların, yıl sonundan itibaren bini aşkın Vestel mağazasında Vestel Venus akıllı telefonlarıyla cazip teklif ve avantajlarla satışa sunulacağını bildirdi. Elektronik ürün pazarında yerli ürünlerin daha çok tercih edilmesinin ülke ekonomisine güç katacağını vurgulayan Dursun, "Türkiye'nin milli değeri Türk Telekom yerli ve milli ürün ve teknolojileri üretme, destekleme, kullanıma sunma konularında üzerine düşen bütün sorumlulukları yerine getirerek sektöre örnek, devletine ve milletine destek olmayı kararlılıkla sürdürecektir." ifadelerini kullandı.

Vestel Müdürü : Yerli telefon Venüs ile...
Vestel Ticaret AŞ Genel Müdürü Ergün Güler de Türk Telekom ile yaptıkları iş birliğiyle tüketicilere yeni bir deneyim sunmayı hedeflediklerini belirtti. Vestel olarak sadece üretim yapmadıklarını, ülke ekonomisine de katkıda bulunduklarını aktaran Güler, şu değerlendirmelerde bulundu:

"2014'te üretmeye başladığımız Türkiye'nin ilk yerli akıllı telefonu Venus, bu açığın kapanmasında önemli rol oynuyor. Akıllı telefon üretim sürecimizde her zaman yüksek teknolojiyi erişilebilir fiyatlarla müşterilerimize sunmayı hedefledik. Venus, her geçen gün kendini geliştirerek dünyadaki rakiplerine kafa tutuyor. Ürettiğimiz teknolojinin yanı sıra Türk Telekom ile yaptığımız bu iş birliğiyle tüketicilerimize artık katma değerli hizmetler de sunacağız. Türk Telekom altyapısını kullanacağımız Vestelcell, Venus akıllı telefonların tamamlayıcısı olacak. Türk Telekom ile yaptığımız bu yeni iş birliği dışa bağımlılığı azaltmak, teknolojide yerli alternatifler yaratmak adına ülke ekonomisi için çok büyük bir adım. Vestel olarak temennimiz, milletimiz yerli telefon kullansın, iletişimini bu toprakların gururu ürünlerle sürdürsün."

Vestel'in patronu Ahmet Nazif Zorlu'dan bomba açıklamalar

ÖNCEKİ HABERLER
20 Ağustos noterler açık mı arefe günü çalışma saatleri
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
Bu da oldu! Yüzerek lüks tekneyi çaldı!
20 Ağustos bankalar açık mı arefe günü çalışma saatleri
İşte cinsel isteği artıran besinler!
Kedilerde tırnak bakımı nasıl olmalı, kedilerin tırnak yapısı nasıldır?
Cuma duaları okunacak esmalar hangisi sayısı var mı?
Belediyelere dolar talimatı! ABD mallarına boykottan sonra yeni karar
AK Parti'den belediyelere 'dolar' talimatı
Kenan İmirzalıoğlu akaryakıt şirketinin reklam yüzü oldu
Yorumlar 2 yorum