HABER /  GÜNCEL

Bu da oldu! Yüzerek lüks tekneyi çaldı!

İSTANBUL Tuzla 'da özel bir marinada denize atlayıp yüzerek tekneye çıkan ve daha sonrasında da tekneyi kaçıran hırsız yetkilileri şaşırttı. Hırsızın tekne ile marinadan ayrıldığı anlar güvenlik kamerasına da yansıdı.

İSTANBUL Tuzla'da özel bir marinadan çalınan 14 metrelik lüks tekne, emniyeti alarma geçirdi. Yüzerek tekneye çıkan hırsızın tekne ile marinadan çıktığı anlar kameraya yansıdı. İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü teknenin bulunması için özel ekip kurdu. Yapılan çalışmalar neticesinde tekne Bodrum Torba açıklarında demir atmış vaziyette bulundu.

Olay, 19 Temmuz günü Tuzla'da bulunan özel bir Marina'da yaşandı. Edinilen bilgiye göre, akşam saatlerinde marinanın açıklarına gelen 4 kişiden biri, gecenin ilerleyen saatlerinde denize atlayıp yüzerek tekneye çıktı. Olayı inceleyen polis, zanlıların yakalanması için çalışma başlattı.

TEKNE, TERÖR ZANLILARININ YURT DIŞINA KAÇIRILMASI İÇİN KULLANILACAKTI

İstanbul İl Emniyet Müdürü Dr. Mustafa Çalışkan'ın talimatıyla özel ekip kuruldu. Teknenin özellikle terör örgütü soruşturmaları zanlılarının yurt dışına kaçırılması için kullanılacağı bilgisine ulaşan ekipler, Türkiye'nin bir çok şehrinde çalışmalara başladı. Kıyı Emniyet Genel Müdürlüğü, Sahil Güvenlik, İstanbul ve Türkiye'deki Deniz Ticaret odaları, Deniz Hudut Kapıları, Liman Başkanlıkları, Tuzla İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, adeta denizleri abluka altına aldı.

TEKNE, BODRUM TORBALI'DA BULUNDU

Yapılan çalışmanın ardından tekne, Bodrum Torba'da bir balıkçı barınağında demir atmış vaziyette bulundu. Yapılan incelemelerde teknede 800 litre mazot bulunduğu ve seyir rotasının İtalya olduğu öğrenildi. Teknede parmak izi çalışması yapan ekipler, zanlıların yakalanması için çalışmalarını yoğunlaştırdı. İncelemelerin ardından Tuzla'ya getirilen tekne, sahibine teslim edildi.

TEKNENİN ÇALINMA ANI KAMERADA

Tuzla'da özel bir marinanın açıklarına geldikten sonra gece saatlerinde yüzerek tekneye çıkan hırsızın tekne ile marinadan çıktığı anlar, güvenlik kamerasına yansıdı. O anlar:

ÖNCEKİ HABERLER
Dolar aniden fırladı saat 12.30'da 6 lirayı aştı euroda arttı sebebi ne?
20 Ağustos bankalar açık mı arefe günü çalışma saatleri
İşte cinsel isteği artıran besinler!
Mumyaların sırrı çözüldü! Formülünde bunlar var
Kedilerde tırnak bakımı nasıl olmalı, kedilerin tırnak yapısı nasıldır?
TOKİ İstanbul çekiliş sonuçları ne zaman 2020?
Yorumlar 2 yorum