BIST 1.461
DOLAR 8,27
EURO 10,08
ALTIN 488,21
HABER /  GÜNCEL

Turizm Bakanı Mehmet Ersoy'dan turistlerle ilgili önemli PCR testi açıklaması

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Türkiye'ye turist kabulünde, kişilerin geldikleri ülkenin günlük vaka sayıları ve aşılama programlarının dikkate alınacağını bildirdi.

Abone ol

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, BBC ONE televizyonunda katıldığı canlı yayında, yaklaşan turizm sezonuna ilişkin açıklamalarda bulundu.

Türkiye'ye 15 Nisan'a kadar giriş yapmak isteyen kişilerden negatif PCR testi isteneceğini belirten Ersoy, bunun 15 Nisan'dan sonra Sağlık Bakanlığıyla tekrar değerlendirileceğini açıkladı.

Ersoy, "15 Nisan’dan sonra vaka sayılarına bakacağız. Eğer vaka sayılarında düşüş varsa geçen seneki uygulamamız gibi, o ülkelerden gelen kişilerden negatif PCR testi talep etmeyeceğiz." diye konuştu.

İngiltere’de aşılama programının hızlı ve etkili bir şekilde sürdürüldüğüne ve vaka sayılarının düşmeye devam ettiğine dikkati çeken Ersoy, bu eğilimin sürmesi halinde 15 Nisan’dan sonra İngiliz vatandaşlarından test istenmeyebileceği ihtimalinin bulunduğunu aktardı.

Ersoy, Türkiye’de de aşı programının başladığını, halihazırda 11 milyondan fazla kişiye aşı yapıldığını ve nisan sonuna kadar hedefin 50-60 milyon kişiyi aşılamak olduğunu belirterek böylelikle ülke genelinde vakaların düşeceğini ifade etti.

Bakan Ersoy, turistlerin geldiği ülkelerdeki vaka sayılarının düşük olması ve aşı programının iyi ilerlemesi halinde Türkiye’ye gelen turistlerin de güvenli olacağını kaydetti.

ÖNCEKİ HABERLER
İran'da yerli aşının insanlar üzerindeki 3. aşama klinik denemesine geçildi
Salgın döneminde işsiz kalan 102 müzisyen intihar etti
Antalya'dan iğrenç haber! Birlikte yaşadığı kadının annesine cinsel saldırıda bulundu
Inter emin adımlarla şampiyonluğa koşuyor
Ali Babacan: Abdullah Gül'ün partimize açık desteği oldu
Yıllardır kayıyor! İstanbul'da 30 metrelik 736 kazık çözüm olmadı
Philadephia 76ers'ın bileği bükülmüyor
İspanya haftada dört gün çalışma düzenini deneyecek
Azerbaycan ordusu 10 bin askerin katılımıyla tatbikata başladı
Bu kez Sakarya! FETÖ korkusu ile dolandırdılar paraları sayarken yakalandılar
Yorumlar