HABER /  EĞİTİM

TIKLA! SBS soru ve yanıtlarını gör

İlköğretim 7. sınıf öğrencileri için son kez düzenlenen Seviye Belirleme Sınavı (SBS) sona erdi.

Abone ol

İlköğretim 7. sınıf öğrencileri için son kez düzenlenen Seviye Belirleme Sınavı (SBS) sona erdi.

SBS, tüm il merkezleri ile başvuru sayısına göre gerekli görülen bazı ilçe merkezlerinde, yurt dışında ise Lefkoşa, Trablus, Riyad, Medine, Cidde, Tebük, Kuveyt, Aşkabat, Taşkent, Bakü ve Bişkek'te yapıldı. Türkiye saatiyle 10.00'da başlayan sınav 110 dakika sürdü.

Sınava giren 1 milyon 97 bin 503 ilköğretim 7. sınıf öğrencisine 90 soru yöneltildi.

Sınav esnasında kopya çekildiğinin salon görevlilerince tespit edilmesi halinde kopya çeken öğrencilerin sınavları iptal edilecek. Ayrıca sınavdan sonra cevap kağıtlarının değerlendirmesi yapılırken aynı salonda sınava giren ve aynı tür soru kitapçığını kullanan öğrenciler arasında bilgisayar sistemi aracılığıyla ikili/toplu kopya taraması yapılacak. İkili/toplu kopya taraması sonucunda kopya tespit edilen öğrencilerin ilgili testleri iptal edilecek.

Öğrenciler ve veliler sınav bitiminden 1 saat sonra öğrencilerin sınava girdiği okullardan sınav kitapçıklarını alabilecek.

İlköğretim 7. sınıflar için sınav sonuçları ise 5 Ağustosta ilan edilecek.

Öğrencilere sınav sonuç belgesi posta yoluyla gönderilmeyecek olup sonuçlar '''' ile ''http://oges.meb.gov.tr'' adreslerinde yayımlanacak.

Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı'na (PYBS) başvuran ilköğretim 7. sınıf öğrencileri ayrı bir sınava girmediği için bu adayların PYBS sonuçları ise girdikleri SBS sonucuna göre hesaplanacak.

ÖNCEKİ HABERLER
Erdoğan'ın eski dostları artık yok!
Yeni CHP'ye bir tepki de CHP'nin içinden
Böyle bir transfer öyküsü duymadınız
Bir babaya bu yapılır mı?
İhraç edilen MHP'ye YSK'dan vize
Yaşlılık aylığı zam mı geldi 2020 yaşlılık aylığı kaç para oldu?
Yorumlar