BIST 1.454
DOLAR 8,32
EURO 10,12
ALTIN 498,82
HABER /  POLİTİKA  /  CHP

Tezkere görüşmesinde Meclis'te "Kayserili" tartışması

Irak tezkeresinin bir savaş tezkeresi olmadığını söyleyip "savaş" ifadelerine karşı çıkan CHP'li Engin Altay, "Kayserili eşeği boyamış, babasına satmış" sözleriyle tepki topladı.

Abone ol

TBMM'de devam eden  Irak tezkeresi görüşmelerinde  CHP Grup Başkanvekili  Engin Altay'ın "Kayserili eşeği boyamış, babasına satmış" sözleri Meclis Başkanı  İsmail Kahraman ve  AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş'ın tepkisine yol açtı.

Öte yandan tezkerenin savaş tezkeresi olmadığını söyleyen  CHP'li  Engin Altay'ın "Her Kürt vatandaşını terörist olarak görmezsiniz." sözlerine Bakan Nurettin  Canik'li "Kürt kardeşlerimiz  Türkiye Cumhuriyeti'nin asli vatandaşıdır, bizden önce böyle değildi." sözleriyle cevap verdi.

İşte  Engin Altay'ın sözleri:

Elbette alınması gereken tedbirler vardır. Sayın Başbakan  Lozan'a atıfta bulunmuş, hani  Lozan hezimetti?  Türkiye'nin müdahalesinin uluslarası hukukta da sorun yaratabilir.  Türkiye'nin yapması gereken çatışmasızlık getiren bir ortamı sağlamaktır. Her Kürt'e terörist gözüyle bakamazsınız.  Türkiye'yi böler bunlar. Bu ülkede benim ne kadar hakkım varsa Kürtlerin de hakkı vardır. Biz diyoruz ki  PKK ile gerektiği mücadeleyi yapsın ama bütün Kürtleri terörist gibi davranan iş ve işlemlerden uzak durmak gerekir. Kaynak:  CHP'li  Altay:  Türkiye'yi bataklığın içine soktunuz!

Irak-Suriye tezkeresi Meclis kararı son durum

ÖNCEKİ HABERLER
TBMM'de sürpriz zirve! Yıldırım, Bahçeli ve Kılıçdaroğlu...
Meclis Başkanı, haddini aşan Baydemir'i azarladı
5 yaşındaki kıza babası ve sevgilisinden korkunç işkence!
Meclis'te bir ilk! O gelenek bitti... Neler oluyor?..
Uluslararası Kudüs Sempozyumu İstanbul'da başladı
Kalp Atışı son bölüm neler oldu 13.yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı?
2017 ALES başvuru ne zaman ÖSYM başvuru ekranı
Bağdat hükümetinden yeni Kerkük hamlesi
Barzani meydan okudu: Sonunda ölüm olsa da hazırız
İstanbul'da polisle şüpheliler arasında silahlı çatışma
Yorumlar 6 yorum