BIST 1.408
DOLAR 8,06
EURO 9,67
ALTIN 460,38
HABER /  GÜNCEL

Meclis Başkanı, haddini aşan Baydemir'i azarladı

HDP sözcüsü Osman Baydemir Suriye ve Irak tezkeresi toplantısında Meclis'te yaptığı konuşmada skandal sözler sarf etti. Baydemir'e ilk tepki TBMM başkanı'ndan geldi.

Abone ol

Suriye-Irak tezkeresi görüşmeleri sırasında, TBMM Başkanı  İsmail Kahraman ile  HDPgrubu adına konuşan  Osman Baydemir arasında gergin anlar yaşandı. Meclis BaşkanI, Baydemir'in konuşmasını yarıda kesip konuşmasındaki sözleri nedeniyle sert sözlerle uyardı.

İsmail Kahraman, "Sayın Baydemir, beyanlarınızda baştan aşağı tarafgir ve töhmet altında bulunan beyanlarınız var. Tutanakları inceleteceğiz. Mesela bir tanesini şurada tespit ettim; " AK Parti ,  MHP şer odaklarıyla yapılan ittifak" burada şer odağı yok. Bu çatı TBMM çatısıdır. Burada  Türkiye'yi böldürme istikametinde konuşulamaz." diyerek Baydemir'i azarladı.

BAYDEMİR'İN SÖZLERİ ÜZERİNE BOSTANCI SÖZ ALDI: KÜRT DÜŞMANI PKK'DIR

Baydemir'in "Kürt düşmanlığı" ifadesi üzerine  AK Parti adına Naci Bostancı söz aldı. Bostancı, "Bu ülkeden Kürt düşmanı PKK'dır. Sürekli hakları birbirine kışkırtarak kan dökmektedir. PKK'lılar bu sürede en çok kimleri öldürdü, kendisine baş eğmeyen Kürtleri öldürdü. Bir kez olsun bunu kınadınız mı? Sizin sahip çıktığınız Kürtler, size destek veren Kürtlerdir" dedi.

BAYDEMİR'E SÖZ VERMEDİ: ZABITLARI İNCELEYECEĞİM

Bunun üzerine  Osman Baydemir, yeniden söz istedi.  İsmail Kahraman, zabıtları oturum bitmeden inceleyeceğini ondan sonra karar vereceğini söyledi.

Tezkereye 'hayır' diyen tek parti HDP

ÖNCEKİ HABERLER
Tezkereye 'hayır' diyen tek parti HDP
5 yaşındaki kıza babası ve sevgilisinden korkunç işkence!
TBMM Irak ve Suriye tezkeresi için toplandı
Uluslararası Kudüs Sempozyumu İstanbul'da başladı
2017 ALES başvuru ne zaman ÖSYM başvuru ekranı
Bağdat hükümetinden yeni Kerkük hamlesi
Barzani meydan okudu: Sonunda ölüm olsa da hazırız
İstanbul'da polisle şüpheliler arasında silahlı çatışma
Süleyman Soylu müjdeyi verdi tamamen kaldırılacak
Tuba Büyüküstün sevgilisiyle Paris'e kaçtı...
Yorumlar 5 yorum