BIST 1.443
DOLAR 8,32
EURO 10,10
ALTIN 489,91
HABER /  GÜNCEL

Teröre ağır darbe! 127 kişi teslim oldu

Demirören Haber Ajansı

İçişleri Bakanlığınca, ailelerin de desteği alınarak yürütülen ikna çalışmaları sayesinde 2019'un ilk 4 ayında 127 teröristin teslim olduğu bildirildi.

Abone ol

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre; güvenlik güçlerinin son dönemde terör örgütüne yönelik gerçekleştirdiği başarılı operasyonlar örgüt içinde korku ve paniği artırdı. Örgütten kaçışlar son yılların en üst seviyesine çıktı. Ayrıca güvenlik güçleri terörle mücadelede askeri yöntemlerin yanı sıra psikolojik ve sosyolojik yöntemleri de deniyor. Güvenlik güçlerinin, ailelerin de desteğini alarak yürüttüğü ikna çalışmaları sayesinde 2019'un ilk 4 ayında 127 örgüt mensubu teslim oldu.

İkna yoluyla teslim olanlar
Açıklamada, ikna yoluyla teslim olan terörist sayısının her geçen gün arttığı belirtildi. 2016 yılında teslim olan 366 örgüt mensubundan, 49'unun, 2017 yılında teslim olan 417 örgüt mensubundan 135’inin, geçen yıl da teslim olan 375 örgüt mensubundan 165'inin ikna yoluyla örgütten ayrıldığı belirtildi. 2019'un ilk 4 ayında ise teslim olan 127 terör örgütü mensubundan 82'sinin ailelerin de desteği ile ikna edilerek örgütten ayrılmasının sağlandığı kaydedildi.

Annenin mücadelesi
Açıklamada, çocuğunu örgütten kurtaran bir annenin mücadelesi de anlatılarak, "Evladı için terör örgütünün yurt dışı kampına giden bir anne, iki gece kayanın üzerinde sabahlayarak, çocuğunu örgütten kurtardı. 'Çocuğumu almadan hiçbir yere gitmiyorum' diyen annenin ısrarı terör örgütünü pes ettirdi" denildi.

13-25 arasındakiler yoğunlukta
Örgüte katılım çağına bakıldığında büyük çoğunluğun 13-25 yaşları arasındaki ergenlik ve geç ergenlik dönemindeki bireyler olduğunun görüldüğü belirtilen açıklamada, "Zorla dağa gönderilen bu yaş gruplarındaki çocuklar, terör örgütü içinde cinsel saldırılar, istismarlar, aşağılamalara maruz kalıyor. PKK/KCK içinde kapana sıkışmış çocuklar-gençler 'gidecek bir yeri olmadığı', 'kaçmanın da  mümkün olmadığını' düşünüyor" denildi. 

Açıklamada ayrıca, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da sıklıkla dile getirdiği "Bir gece ansızın gelebiliriz" ifadesinin teröristlerin korkulu rüyası olduğu, teslim olan teröristlerin bunu ifadelerinde dile getirdiği bildirildi.

ÖNCEKİ HABERLER
Diyanet Batman Ramazan İmsakiyesi 2019 imsak vakitleri
Ramazan İmsakiyesi 2019 Adıyaman diyanet imsak sahur saatleri
Real Madrid Jovic'i transfer etti
Diyanet Artvin Ramazan İmsakiyesi 2019 Artvin imsak vakitleri
Diyanet 2019 Ramazan İmsakiyesi Ardahan imsak vakitleri
Diyanet İmsakiyesi 2019 Ağrı imsak sahur vakitleri
Hüseyin Gülerce'den İstanbul seçimleri yazısı 3 ihtimal var
ABD'den gerilim azaltacak S-400 açıklaması Tansiyon düşüyor
Devler Galatasaraylı yıldız için geliyor
Beşiktaş'la Galatasaray Charles Kabore için kapışıyor
Yorumlar