BIST 1.061
DOLAR 7,29
EURO 8,53
ALTIN 477,15
HABER /  EĞİTİM

TEOG boş kontenjanlar MEB açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı TEOG boş kontenjanlarının bu akşam açıklanacağını duyurdu, sonuçlar meb.gov.tr sitesinden verilecek.

Abone ol

TEOG sonuçlarına göre yapılacak nakil işlemlerinin üçüncü haftasında boş kontenjanlar bugün akşam ilan edilecek. Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, 30 bin dolayında boş kontenjan olduğunu açıkladı.

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı öğretmen atamalarıyla ilgili yaptığı açıklamada TEOG boş kontenjanları hakkında da bilgi verdi.

Buna göre TEOG sonuçlarına göre ortaöğretim kurumlarında 30 bin boş kontenjan bulunuyor, bu boş kontenjanlara yerleştirme sonuçları da bu akşam meb.gov.tr sitesinden duyurulacak.

Nabi Avcı lise yerleştirmeleri hakkında da bilgi verdi. Avcı şunları söyledi;

-"Lise yerleştirmelerde 1 milyon 136 bin 546 öğrenci tercih yaptı. Bunların bir milyon 57 bin 799'u 15 tercihinden birine yerleşti. Sorunsuz. Yüzde 93'ü listedeki tercihlerinden birine yerleşti. Bir milyon 57 bin öğrencinin, yarıdan fazlası, 550 bini ilk 3 tercihten birine yerleşti. Bu müthiş bir başarı. 15 tercihininden birine yerleşememiş öğrencilerimiz de 78 bin 477 kişi bunlardan B grubuna yerleşti. Onda da sorun yok."

ÖNCEKİ HABERLER
Kasıtlı değil kusurlu cinayet
IPhone 6 mı IPhone 6 Plus mı ?
Beyin uykudayken de sözcükleri sınıflandırabiliyor
İlk seans yatay kapandı
CHP bu konuda hükümete destek verecek
İran'da 4 ay mahsur kalan İlayda Akdoğan İstanbul'a geldi
Yorumlar 1 yorum