HABER /  GÜNCEL

IPhone 6 mı IPhone 6 Plus mı ?

Tüm dünyanın merakla beklediği ve 9 Eylül’de tanıtımı yapılan ’iPhone 6’ ve ’iPhone 6 Plus’ arasında birçok farklılık bulunuyor.<br/>İki ürü...

Tüm dünyanın merakla beklediği ve 9 Eylül’de tanıtımı yapılan ’iPhone 6’ ve ’iPhone 6 Plus’ arasında birçok farklılık bulunuyor.
İki ürün arasındaki en büyük farklılıklardan biri, şüphesiz ki boyutu olacak. Ay sonuna doğru ABD’de satışına başlanacak olan iPhone 6 Plus, 5.5 inç ekran büyüklüğüne sahipken, iPhone 6 ise 4.7 ekran büyüklüğüne sahip olacak. iPhone 6 Plus 1920’ye 1080 ekran çözünürlüğüne sahipken, iPhone 6 ise 1334’e 750 ekran çözünürlüğünde olacak. İki ürün arasındaki bir başka farklılık ise yatay modda olacak. iPhone 6 Plus’lar yatay tutulduğunda bazı uygulamalarda yatay mod kullanılabilecek, fakat iPhone 6’larda bu özellik bulunmayacak.
Yeni iPhone’larda merakla beklenen bir başka değişiklik de, kameralarında olacak. Her iki model de, 8 megapiksel kameraya sahip olacak fakat iPhone 6 Plus’larda görüntü sabitleme özelliği bulunurken, iPhone 6’larda bu özellik olmayacak. Telefonlarda bir başka değişiklik ise bataryalarda olacak. iPhone 6 Plus, iPhone 6’ya oranla daha uzun ömürlü bataryaya sahip olacak.
(İHA)

ÖNCEKİ HABERLER
Beyin uykudayken de sözcükleri sınıflandırabiliyor
İlk seans yatay kapandı
CHP bu konuda hükümete destek verecek
Cepten internet kullananlara müjde !
Ahmet Hakan'dan Diyanet İşleri Başkanı Görmez'e çok sert çıkış!
KYK borç ertelemesi nasıl yapılır KYK borç erteleme talebi oluşturma
Yorumlar