BIST 1.205
DOLAR 7,90
EURO 9,31
ALTIN 484,54
HABER /  AK PARTİ

TBMM'den İdlib saldırısına tepki 4 partiden ortak bildiri

Türkiye Büyük Millet Meclisinde (TBMM) grubu bulanan AK Parti, CHP, MHP ve İYİ Parti; ortak bildiriyle İdlib saldırısını şiddet ve nefretle kınadı. Bildiride, "Alçak ve menfur saldırıyı Meclis olarak şiddetle ve nefretle kınıyoruz" ifadelerine yer verildi.

Abone ol

Türkiye Büyük Millet Meclisinde 4 parti yayınladıkları ortak bildiriyle İdlib saldırısını kınadı.

AK Parti, CHP, MHP ve İYİ Partinin yayınladığı ortak bildiride, "27 Şubat 2020 gecesi Suriye İdlib gerginliği azaltma bölgesinde Türk Silahlı Kuvvetlerine (TSK) ait konvoya yapılan hain saldırıda 33 kahraman evladımız şehit edilmiş, 32 evladımız yaralanmıştır. Acımız büyüktür. Milletimizin başı sağ olsun.

"Şiddetle ve nefretle kınıyoruz"

Bu alçak ve menfur saldırıyı Millet iradesinin tecelligahi olan Türkiye Büyük Millet Meclisindeki aşağıda imzası bulunan parti grupları olarak, şiddetle ve nefretle kınıyoruz. Askerlerimize yapılan saldırılara mukabele hakkımız mahfuz kalmak kaydıyla, bölgede yaşanan insani dramlara mani olmak için uluslararası hukukun yöntemlerle olması gerektiğini ifade ediyoruz.

"İnancımız tamdır"

Kahraman Türk ordusunun Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kendisine verilen görevleri her zaman olduğu gibi, bundan sonra da üstün başarıyla gerçekleştireceğine olan inancımız tamdır.

"Aziz milletimize ve dünya kamuoyuna bir kez daha bildiririz"

Türkiye Büyük Millet Meclisi olarak, bize emanet edilen demokratik temsil sorumluluğunu, parti politikalarına ilişkin farklılıklar saklı kalmak kaydıyla, yüksek idealler istikametindeki ortak bir anlayışla yerine getireceğimizi aziz milletimize ve dünya kamuoyuna bir kez daha bildiririz" ifadelerine yer verildi.

ÖNCEKİ HABERLER
BM Genel Sekreteri Guterres'ten İdlib'de acil ateşkes çağrısı
Başkan Erdoğan Borisov ile görüştü
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Almanya Başbakanı Merkel telefonda görüştü
FETÖ'nün Dışişleri Bakanlığındaki yapılanmasına operasyon 44 gözaltı
Genelkurmay Başkanı Orgeneral Güler ABD'li mevkidaşı ile görüştü
Ahmet Sencer annesi kimdir tarihte Sencer kimin oğlu?
Yorumlar 16 yorum