BIST 11.173
DOLAR 32,93
EURO 35,88
ALTIN 2.529,68
HABER /  GÜNCEL

TBMM Başkanı Mustafa Şentop yalanladı: Külliyen uydurma ve asılsızdır

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, milletvekillerinin Pazartesi gününden itibaren aşılanmaya başlanacağı iddialarına yalanlama getirdi.

Abone ol

HaberTürk gazetesi yazarı Muharrem Sarıkaya, “TBMM, Sağlık Bakanlığı ile yaptığı protokol gereği pazartesi gününden itibaren milletvekillerine aşı yapılmasını sağlayacakmış” kulisini yazdı. Bu iddiaya TBMM Başkanı Mustafa Şentop'tan bizzat yalanlama geldi.

Şentop, 'TBMM'nin Sağlık Bakanlığı ile protokol yaptığı ve pazartesi gününden itibaren milletvekillerine aşı yapılacağı'na dair haberler, külliyen uydurmadır; asılsızdır. Sağlık Bakanlığı ile yapılmış bir protokol yoktur; aşı yapılması konusunda milletvekilleri için bir planlama yoktur." ifadelerini kullandı.

Sarıkaya yazısında şu sözleri söylemişti: Meclis bu hafta ele almayı planladığı Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Kanunu’nu bu hafta içinde çıkarıp tekrar 'aşı tatiline' girecek. Aslında bu cümleyi duyunca benim de aklıma ilköğretim yıllarında karşılaştığımız tatil durumu geldi."

"Aktarıldığına göre TBMM Sağlık Bakanlığı ile yaptığı protokol gereği pazartesi gününden itibaren milletvekillerine aşı yapılmasını sağlayacakmış.

Bir yığılma olmaması, milletvekillerinin diledikleri yerde aşılarını yaptırmalarına olanak tanınması için bir hafta daha tatile girmesi hedefleniyormuş."