BIST 10.992
DOLAR 33,01
EURO 35,92
ALTIN 2.520,76
HABER /  GÜNCEL

Tasmasız pitbull dehşet saçtı

25 yaşındaki Mehmet Uslu'nun `Meks' adlı pitbul cinsi köpeği serbest kalınca olanlar oldu.

Abone ol

Türkocağı 9 sokakta oturan Mehmet Uslu, para karşılığı yapılan köpek dövüşlerinde kullandığı iddia edilen köpeği Meks'i evinin yan tarafında bulunan kapısız bahçeye gezmesi için bıraktı.

Dövüş köpeği Meks, bir süre sonra, sokakta bağırarak sebze ve meyve satan 52 yaşındaki Murat Sarihoğlu'nu görüp saldırdı. Meks, panik halinde kaçmaya başlayan Sarihoğlu'nu yakalayıp kalçası ve sol karın boşluğundan ısırdı. Meks'in, seyyar satıcıyı parçalamaya çalıştığını gören köpeğin sahibi Uslu'nun ağabeyi 28 yaşındaki Mahmut Uslu dışarı çıktı. Satıcıyı kurtarmak için Meks'e kazma ile vurdu. Meks, Sarihoğlu'nu bırakıp bu kez kendisine kazmayla vuran sahibinin ağabeyi Mahmut Uslu'nun sol kolunu ısırdı. Uslu'yu bir süre yerde sürükledikten sonra sakinleşen köpek bahçeye geri dönerken, yaralılar ise Devlet Hastanesi'ne götürüldü.

Meks'in başka birilerine de saldırabileceği şüphesi üzerine polise haber verildi. Polis memurları, köpeğin uyuşturularak etkisiz hale getirilmesi için Seyhan Belediyesi'nden zabıta ve veteriner çağırdı. Bu sırada tedavisi tamamlanıp evine gelen Mahmut Uslu, önce köpeğin sahipsiz olduğunu söylerken, bir süre sonra kardeşine ait olduğunu itiraf etti.

Polis ekiplerinin haber vermesinden 2 saat sonra olay yerine gelen zabıta ekipleri, araçlarından çıkardıkları sopalarla köpeği etkisiz hale getirip yakalamak istedi. Ancak polislerin, "O köpek pitbul, saldırgan" uyarısı üzerine, veteriner beklenmeye başlandı.

Bir süre sonra olay yerine gelen belediye veterineri, köpeği uyutmak için kullanacağı tabancayı getirmediğini fark edip geri döndü. 3 saat süren beklemenin ardından veterinerin gelmesi üzerine, köpeğin etkisiz hale getirilmesi için harekete geçildi. Uyuşturucu ilaç içeren iğnesini hazırlayan veteriner, köpeğin bulunduğu yere doğru yönelirken, sahibinin kokusunu alan Meks bahçeden dışarı çıktı.

HERKES KAÇIŞTI

Köpeğin sokağa çıktığını gören polisler, veteriner ve olayı takip eden gazeteciler korkuyla kaçtı. Bu sırada gelen köpeğin sahibi Mehmet Uslu, başını okşayıp, sakinleştirdiği köpeğinin saldırmayacağını söyleyerek, iğne yapılmaması için ekibi iknaya çalıştı. Ekiplerin ısrarı üzerine bu kez kendisi iğneyi yapmayı teklif eden Uslu, veterinerin elinden aldığı silahı ateşleyip, iğne etkisini gösterene kadar Meks'in yanında bekledi.

Bayılan köpeği teslim etmek istemeyen Mehmet Uslu, ağabeyi Mahmut ve çevrede bulunanlara hayvan sevgisinin öneminden bahsetmeye başladı. Köpeğin kendisine de saldırdığını söyleyen Mahmut Uslu, kardeşine bağırarak ekibe engel olmamasını söyledi. Bir süre köpeğin yanından ayrılmayan Mehmet Uslu, kendi elleriyle zabıta arabasına taşıdığı Meks'i barınağa gönderdi.