TAMER DURAN / TÜM YAZILARI
TÜM YAZILARI
Cübbeli Ahmet Hoca ve Davut Güloğlu Demokrasi Nöbetinde! Bir Japon atasözü der ki; “Pirincin içindeki siyah taşlardan korkma, beyaz olanlardan kork”
Çapulcular Özür Bekliyor... Geçmişte milyonlarca insanın katıldığı Gezi Direnişinde, halkın üzerine hışımla saldıran, direnişçiler hakkında olmadık iftiralar atanların Fetö Terör Örgütü kapsamında yeniden ele alınarak araştırılması gerek.
Bir tek cemaatin değil, tüm cemaatlerin mercek altına alınması gerek! Buradan yola çıkarak, “şayet cemaatler varsa 7-8 bakanlığın bütçesinin toplamından daha fazla pay alan Diyanet İşleri Başkanlığı niçin var?” diye sormak mümkündür.
Bizi Bir Arada Tutan Demokratik, Laik Parlamenter Sistemdir. Bugün artık hep bir ağızdan demokrasi taleplerimizi meydanlarda haykırabiliyoruz. Hem de biber gazı kapsüllerine hedef olmadan, tomaların tazyikli suyuna maruz kalmadan, tutuklanmadan, tartaklanmadan...
Mehmetçiği Linç Etmek Nedir Yahu? AKP’nin yıllar süren desteğiyle TSK içinde konuşlanmış Fetocu cuntanın darbe girişimi, şükürler olsun ki TSK emir komuta kademelerinden desteklenmediği için saatler içinde eriyip tükendi.
Ortak Paydamız Din Değil, Vatandır! Elbette homojen toplum yaratmanın imkânsız olduğu husus sadece din değildir. Etnik farklılıklar, dil ve lehçeler de tıpkı soyut kavram olan din gibi homojen yapı içine sığdırılamaz!
Türkiye – İsrail Anlaşması Tam Bir Fiyasko! Diyecek hiç bir şey bulamıyor, sadece ülkem adına utanıyorum...