BIST 1.112
DOLAR 7,56
EURO 8,96
ALTIN 473,93
HABER /  BİLİM - TEKNOLOJİ

Taksim'deki kuyruk gittikçe uzuyor

Dünyanın en popüler video oyunlarından biri olan Diablo III, bu gece saatler 00:00'ı gösterdiğinde dünyayla aynı anda Türkiye'de satışa sunulacak.

Abone ol

Taksim Meydanı'nda "Diablo 3" çılgınlığı başladı. İlki 2001 yılında çıkan ve tüm dünyada merakla beklenen oyunun 3. versiyonu bu gece saat 00.01'de satışa sunulacak. Oyun tüm dünyayla aynı anda saat 01.00'da oynanmaya başlayacak.

Oyunun fanatikleri, gece saatlerinden itibaren Taksim'de beklemeye başladı. Diablo 3'ü Türkiye'de satışa sunacak olan şirketin, ilginç kıyafetlerle gelenlere hediyeler vereceğini açıklamasının ardından bazı fanatiklerin, oyundaki karakterleri simgeleyen kıyafetleri giydikleri görüldü. Bazı oyun meraklılarının ise yurdun çeşitli yerlerinden İstanbul'a geldikleri gözlendi.

Oyunun satılacağı Taksim Meydanı'ndaki özel TIR'ın önünde beklemeye başlayan oyun meraklılarından Metin Aksu, "Bir hafta işyerinden izin aldım. Sırf oyunu oynamak için. İnternetten oyunu satın aldım ancak bu ambiyansı görmek için burada bekliyorum" dedi.

İlginç kıyafetiyle dikkat çeken İsmail Küçük ise, "Askında buradan çok iyi bir mesaj veriyoruz. İki gün önce derbi vardı ve insanlar birbirini yedi. Biz ise bir arada neler yapılabileceğini göstermek için buradayız. Gece yarısı biz de oyunu satın alacağız" diye konuştu.

Oyunu alabilmek için annesiyle birlikte sıraya giren küçük bir çocuk da, "Bu oyunu alabilmek için bugün okula gitmedim" dedi.

ÖNCEKİ HABERLER
Önce penisi sonra işi gitti
Taksim meydanında büyük bekleyiş DİABLO için!
Keyifli bir yaz için bu kampanya kaçmaz
Artık kapalı da olsa para ödeyeceğiz
NATO: Sorumluluk alamayız
MetroPOLL'ün son seçim anketinde olay sonuçlar! AK Parti ve MHP toplam bakın kaç çıkıyor
Yorumlar