BIST 1.445
DOLAR 8,29
EURO 10,07
ALTIN 488,99
HABER /  GÜNCEL

Tahir Büyükakın aslen nereli eşi ve çocukları kimdir-biyoğrafisi

Kocaeli belediye başkanı olan Tahir Büyükakın aslen Kocaeli Karamürselli. Siyasetin sevilen isimlerinden biri olan Tahir Büyükakın İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü´mezunu. Tahir Büyükakın evli ve 3 çocuğu var.

Abone ol

2019 yerel seçim sonuçlarına göre Kocaeli belediye başkanı Tahir Büyükakın oldu. Peki Tahir Büyükakın  aslen nereli, kaç yaşında eşi ve çocuklrı kimdir, merak edilenleri haberimizde. 

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ SİYASAL BİLGİLER FAKÜLTESİ'NDEN MEZUN OLDU

Kocaeli'nin Karamürsel ilçesinde 1969'da dünyaya gelen Tahir Büyükakın, Derince Turgut Reis İlkokulu, İzmit İmam Hatip Lisesi ve İzmit Endüstri Meslek Lisesi'ndeki eğitiminin ardından, İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü´nden 1992 yılında mezun oldu.

"MAKRO İKTİSAT" BİLİM ALANINDA ÇALIŞMALAR YAPTI

Kocaeli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü´nde 1993'te araştırma görevlisi olarak çalışmaya başlayan Tahir Büyükakın, yüksek lisans ve doktora çalışmalarını sırasıyla 1995 ve 2001 yıllarında İstanbul Üniversitesi'nde tamamladı. Kocaeli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü İktisat Politikası Anabilim Dalı Yrd. Doç. kadrosuna 2002'de atanan Büyükakın, 2007 yılında bölüm başkan yardımcılığı görevine getirildi. "Makro iktisat" bilim alanındaki çalışmalarıyla 2013 yılında doçent unvanını alan Tahir Büyükakın'ın ekonomik krizler ve istikrar politikaları alanında da çalışmaları bulunuyor.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ VE SU KANAL İDARESİNİN STRATEJİK PLANINI HAZIRLADI

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'ne 2005-2007 yılları arasında danışmanlık yapan Tahir Büyükakın, Büyükşehir Belediyesi ve Su Kanal İdaresinin Stratejik Planını hazırladı. Büyükakın, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nde 2007'den 2014'e kadar genel sekreter yardımcısı olarak çalıştı. Daha sonra aynı belediyede genel sekreter olan Tahir Büyükakın, 21 Haziran 2017'de Bilecik Valisi olarak atandı.

Tahir Büyükakın 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde AK Parti Kocaeli Belediye Başkan Adayı.

EVLİ VE 3 ÇOCUK BABASI

İyi derecede İngilizce bilen AK Parti Kocaeli Belediye Başkan Adayı Tahir Büyükakın evli ve 3 çocuk babasıdır.

ÖNCEKİ HABERLER
Mardin'de Ahmet Türk kazandı!
İstanbul'da MHP ilk kez bir ilçe belediye başkanlığı kazandı
Son dakika Ankara seçim sonuçları açıklaması : 'Mansur Yavaş kazandı'
İzmir'de Tunç Soyer kutlama yaptı
Emre Kınay'a Kadıköy'de hezimete uğradı işte oy oranı
Yerel seçimde İstanbul sonuçları nefesleri kesti! Fark kapandı işte son durum
İşte HDP'nin kaybettiği iller!
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan çok kritik balkon konuşması!
AK Parti o illerde rekor kırdı! İşte il il 31 Mart seçim sonuçları
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan seçim sonuçlarıyla ilgili ilk açıklama
Yorumlar