BIST 1.321
DOLAR 7,99
EURO 9,51
ALTIN 463,74
HABER /  YEREL SEÇİMLER 2019

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan seçim sonuçlarıyla ilgili ilk açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan 31 Mart yerel seçimlerine dair son dakika açıklamalar geldi: Erdoğan, "Beka meselesini milletimiz çok iyi anladı. Her kazanç ve her kayıp milletimizin takdiridir" dedi.

Abone ol

Cumhurbaşkanı Recep Erdoğan, saat 22.10'da İstanbul'da kameraların önüne çıktı. Erdoğan 31 Mart seçimlerine ilişkin yaptığı açıklamada "Beka meselesini milletimiz çok iyi anladı" dedi. 

İşte Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları:

Türkiye 31 Mart seçimlerini demokratik bir olgunluk içinde tamamlamıştır. Milletimiz bir kez daha iradesini yüksek bir katılım oranıyla sandığa yansıtmıştır. Seçim sonuçlarının ülkemize, milletimize, şehirlerimize, mahallelerimize hayırlı olmasını Allah’tan diliyorum.

Birazdan Ankara'ya gidip balkon konuşması yapacağım

recep tayyip erdoğan

-Artık yavaş yavaş şekillenmeye başlayan sonuçlara göre; büyükşehir, il, ilçe tüm belediye başkanlarımız belediye meclis üyelerimiz, il genel meclis üyelerimiz ve bu arada da mahalle ve köylerimizde göreve gelen muhtarlarımız görevlerini üstlenecekler. Hepsini tebrik ediyorum.Biraz sonra Ankara’ya hareket edeceğim. Genel merkezimizde balkon konuşmamızı yaparak seçim sonuçlarını Ankara’da değerlendireceğim.

Seçimden yine açık ara birinci çıktık

Sonuçlar göstermektedir ki, bu seçimlerden AK Parti olarak tıpkı 3 Kasım 2002 seçimlerinden bu yana yine açık ara birinci parti olarak çıktık. Cumhur ittifakındaki ortağımız MHP ile birlikte ittifaklar bazında da birinci olduk.

AK Parti ve Cumhur İtttifakı açısından kazanılan ve kaybedilen belediye başkanlıkları elbette olmuştur. Milletimizin takdiridir. Kabullenilmesi gereken bir gerektir.

Kazandığımız yerlerde milletimizin gönlüne girdiğimizi, kaybettiğimiz yerlerde de yeteri kadar başarılı olamadığımızı kabul edecek ve buna göre hareket tarzımızı belirleyeceğiz.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri AK Parti'nin kaybettiği iller 31 Mart Yerel Seçimleri Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Şanlıurfa Siverek'te Mehmet Fatih Bucak’a kötü haber
İşte AK Parti'den CHP'ye geçen iller!
Haluk Koç'tan "Ankara" açıklaması: 5-6 puan farkla kazanılmıştır
Uğur İbrahim Altay aslen nereli eşi ve çocukları kimdir?
Memduh Büyükkılıç aslen nereli eşi Necmiye ve çocukları kimdir?
Bülent Arınç görevi nedir 2020 Bülent Arınç ne yapıyor?
Yorumlar 9 yorum