HABER /  HDP

Sur'da anons yapan HDP'liler neye uğradıklarını şaşırdı!

SUR'da evlerini terk eden bölge sakinlerine zabıta aracıyla anon yapan HDP'liler beklemedikleri tepkiyle karşılaştılar. Bölge sakinlere HDP'lilere, "Al kendi pisliklerini git.." diyerek uyardı.

DİYARBAKIR'ın Sur ilçesinde 9 mahalleyi kapsayan sokağa çıkma yasağının kaldırılmasıyla HDP Diyarbakır Milletvekili Sibel Yiğitalp ve HDP Diyarbakır Milletvekili Nursel Aydoğan sokağa çıktı.

Belediyeye ait zabıta aracı içeresinden, evlerini terk eden halka ‘mahallene sahip çık’, ‘ilçeyi terk etmeyin’ anonsları yapan HDP'liler büyük tepkiyle karşılaştılar.

AL KENDİ PİSLİKLERİNİ GİT

Ev ve mahallelerine sahip çıkma anonsları yapan HDP milletvekilleri halkın; “Öz yönetiminiz bu muydu”, “Al kendi pisliklerini git buradan” tepkileriyle neye uğradıklarını şaşırdılar.

"EVLERİ TERK ETMEYİN" ÇAĞRISI YAPTILAR

İlke Haber Ajansı'nın haberine göre, HDP Diyarbakır Milletvekili Nursel Aydoğan, yasağın kalkmasıyla beraber zabıta aracı içerisinde ilçede halka anons yaptı. Halktan evlerini terk etmemelerini isteyen Aydoğan, “Evinizi terk etmeyin. Başka mahallelere göç etmeyin. Milletvekili olarak sizden rica ediyorum. Lütfen evlerimizi terk etmeyelim. Diyarbakır valiliğinin bize verdiği bilgiye göre bir daha yasak konulmayacak. Lütfen herkes evlerine dönsün. Bulunduğu evleri, mahalleleri, sokakları terk edenler, bunu durdurmalı. Elektrik ve sular verilecektir” çağrılarında bulundu.

ÇIKIŞLARI KAPATALIM, GİDEMESİNLER

HDP milletvekillerinin yanlarında olan kişilerden birisinin “Vekilim, ‘Eski Hal’in orasında Sur girişini tutalım ki kimse taşınmasın” teklifi ise dikkatlerden kaçmadı.

HDP’li Milletvekili Aydoğan, kamyonet ile taşındığı esnada bir aileye “Nereye gideceksiniz, gidecek yeriniz var mı? Eviniz burası, mahalleniz burası, mahallenize sahip çıkın” sözleri üzerine vatandaşlar, “Ev mi kaldı. Nereye gideceğiz, sokakta mı yatalım?” diye tepki gösterdi.

BU MUYDU ÖZYÖNETİMİNİZ?

Yasağın kaldırılmasıyla ilçeye akın eden halk, can ve malının derdine düşerken HDP Diyarbakır Milletvekili Yiğitalp halktan ilçeyi terk etmemelerini istedi. Yiğiltalp’a tepki gösteren bir vatandaş, “Hakkımızı devlet mi verecek yoksa parti mi verecek? Silahlı taraflar, bize güvence versin. Biz halkız. Artık size güvenmiyoruz. Bu muydu özyönetiminiz? Hani nerede devrimciliğiniz? Sizler saraylarda, villalarda oturuyorsunuz. Çocuklarınızı Avrupa’da okutuyorsunuz. Halkın bütün zenginliğini kullanıyorsunuz. Sonra da bize bu mayın tarlasına gitmemizi istiyorsunuz" dedi.

ÖNCEKİ HABERLER
Davutoğlu: Bunun sorumlusu Rusya'dır
Şırnak Cizre'deki o bodrum! Bakın bu kez ne oldu
Kısmetse Olur Eser küfür mü etti Cansel şoku!
Selahattin Demirtaş açıkladı her gün saat...
İstanbul'da IŞİD operasyon 5 gözaltı
Mucize Doktor'da Ferman'ın kardeşi Fatoş rolünde Dilek Köse bakın gerçekte kim
Yorumlar 8 yorum