BIST 1.441
DOLAR 8,24
EURO 10,03
ALTIN 485,54
HABER /  GÜNCEL  /  YEREL

Sultanbeyli’de Sıfır Atık Projesi kapsamında 495 ton atık toplandı

Sıfır atık projesini kamu kurumlarında %100 olarak hayata geçiren ilk ilçelerden biri Sultanbeyli oldu.İlçede 1 Nisan 2019 ile 31 Aralık 2019 tarihleri arasında 299 bin 759 kilogram, 1 Ocak 2020 ile 31 Ekim 2020 tarihleri arasında toplam 195 bin 317 kilogram olmak üzere toplamda 495 Bin 76 kg atık toplandı.

Abone ol

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayesinde başlatılan ve İstanbul Valiliği’nin koordinesinde yürütülen “Sıfır Atık” projesi Sultanbeyli’de 1 Mart 2019 tarihinden itibaren uygulanmaya başlandı.

İstanbul’da sıfır atık projesini kamu kurumlarında %100 olarak hayata geçiren ilk ilçelerden biri Sultanbeyli

Sürdürülebilir kalkınma ilkeleri çerçevesinde kaynaklarımızı korumak, atıklarımızı kontrol altına almak, gelecek nesillere temiz ve gelişmiş bir Türkiye ile yaşanabilir bir dünya bırakmak amacıyla hayata geçirilen sıfır atık projesini kamu kurumlarında %100 olarak hayata geçiren ilk ilçelerden biri Sultanbeyli oldu.

Toplam 495 ton atık toplandı

Sultanbeyli’de 1 Nisan 2019 ile 31 Aralık 2019 tarihleri arasında toplam 299 bin 759 kilogram, 1 Ocak 2020 ile 31 Ekim 2020 tarihleri arasında toplam 195 bin 317 kilogram olmak üzere toplamda 495 Bin 76 kg atık kaynağında ayrı toplanmıştır.

Kaymakam Metin Kubilay konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Sultanbeyli’mizdeki tüm kamu ve özel sektör iş yerlerinde sıfır atık uygulamasını başlattık ve Sultanbeyli Kaymakamlığı olarak takibini gerçekleştiriyoruz. Sıfır atık projesi sayesinde atıkların kaynağından planlı bir şekilde toplanması ve taşınmak suretiyle atık ayrıştırma merkezlerinde geri dönüşümünü sağlanmasıyla ilçemizde çok büyük bir ekonomik kaybın önüne geçmiş oluyoruz. Sıfır atık projesi sayesinde israfı önlemiş, kaynakları verimli kullanmış, atık miktarını azaltmış, oluşan atıkların geri dönüşümünü sağlayarak yarınlarımıza daha temiz ve yaşanılabilir bir dünya bırakmış oluyoruz. Kurumlarımızın sıfır atık projesi kapsamında yapacakları faaliyetler ilçemizde çevre duyarlılığı ve geri dönüşüm bilincinin arttırılması noktasında önemli katkılar sağlayacaktır. Tüm vatandaşlarımıza çağrım atıkları kaynağında ayrıştırarak hem ekonomimize hem de doğaya sahip çıkmalarıdır.

Sıfır atık çalışmalarının yürütülmesinde büyük destek ve katkı sağlayan İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'ya, Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin’e, Sultanbeyli Belediyesi’ne, Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü’ne, tüm kamu ve özel sektör kuruluşlarına, mahalle muhtarlarına ve okul müdürlüklerine teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

ÖNCEKİ HABERLER
Dünyada Kovid-19 vakası sayısı 58 milyonu aştı! En fazla vaka sayısı ABD'de
Bülent Arınç'tan çok konuşulacak Alaattin Çakıcı çıkışı! Şentop'un bu işe sahip çıkması lazım
Hatay'da 'ben polisim' diyerek ambulans sürücüsünü döven kişi emlakçı çıktı
Trabzonspor'dan Halil Dervişoğlu atağı Ümit Milli Takım'da harikalar yaratıyor
Valilik duyurdu! Çorum'da evlerde etkinliklere yasak
Rusya’da feci olay! Maske uyarısı yapan yolcu öldürüldü
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu uyardı: Aksi felakettir hiç lafı eğip bükmeye gerek yok
Ticaret Bakanlığı uyardı! Kredi kartı aidatı dolandırıcılığına dikkat
Kırklareli'nde 2 ton sahte şarap ele geçirildi
Tarihi diziler Osmanlı kılıçlarına ilgiyi arttırdı taleplere yetişemiyor
Yorumlar 1 yorum