BIST 10.471
DOLAR 32,52
EURO 35,00
ALTIN 2.452,33
HABER /  POLİTİKA

Sultanahmet saldırısı Davutoğlu'ndan flaş açıklama

Başbakan Ahmet Davutoğlu, İstanbul Sultanahmet'te meydana gelen canlı bomba saldırısı hakkında açıklama yaptı. Davutoğlu, canlı bombanın IŞİD mensubu olduğunu söyledi.

Abone ol

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Alevi temsilcileriyle bir araya geldi. Davutoğlu, bugün Sultanahmet'te meydana gelen ve 10 kişinin ölmesine neden olan canlı bomba saldırısına ilişkin son dakika açıklamalar yaptı.

Davutoğlu, canlı bomba eylemini gerçekleştirenin IŞİD mensubu olduğunu belirtti. Davutoğlu, saldırıda ölenlerin ise yabancı uyruklu olduğunu söyledi.

"TERÖR BÜTÜN DÜNYADA SAVAŞ İLAN ETMİŞ DURUMDA"

Başbakan Davutoğlu, Sultanahmet Meydanı'ndaki patlamaya ilişkin, "Maalesef menfur bir terör saldırısı ile tekrar karşı karşıya kaldık. Bu sabah saat 10.20 civarında bir canlı bombanın kendisini infilak ettirmesi sonucunda 10 ölü, 15 yaralı, canlı bombanın kendisini de katarsak 11 kişinin öldüğü bir terör saldırısı ile karşı karşıya kaldık. Her şeyden önce ölenlere Tanrı'dan rahmet diliyorum. Yaralılar için de bütün imkanlarımız ile tam bir seferberlik halinde yaralarını sarmak için çaba içindeyiz. Terör bütün dünyada mezhep, bölge ayırımı yapmadan insanlığa savaş ilan etmiş durumda. Bu alçakça saldırılar, bazen Paris, Londra…Suruç'ta, Ankara'da, İstanbul'da olabiliyor. Saldırının failinin yabancı uyruklu bir DEAŞ mensubu olduğunu şu anda biliyoruz" diye konuştu.

SUUDİ ARABİSTAN DOĞUMLU TERÖRİST

10 kişinin öldüğü, 15 kişinin de yaralandığı canlı bomba saldırısını Nabil Fadlı adlı Suudi Arabistan Doğumlu teröristin gerçekleştirdiği belirlendi. Polis, eylül 1988 doğumlu teröristin tüm bağlantılarını ortaya çıkarmaya yönelik operasyonlarını sürdürüyor.