BIST 5.010
DOLAR 18,64
EURO 19,48
ALTIN 1.078,52
HABER /  GÜNCEL

Şok PKK fotoğrafları bu kez Diyarbakır'dan

Türkiye'nin gündemine bomba gibi düşen PKK'nın sözde asayiş birimine ait fotoğraflarının devamı geldi. Ama bu kez adres farklı...

Abone ol

PKK'nın sözde asayiş birimine ait fotoğrafların yenileri Diyarbakır'da ortaya çıktı. Yüzü maskeli grup 'Asayiş Birimi' kuruluşunu ilan ettiğini açıkladıktan sonra, bölgeye gelen polislerle çatıştı ve ardından sosyal medyada bu fotoğraflar yer aldı.

Şırnak'ın Cizre İlçesi'nde geçen ay araçları durdurup arama yapması tepki çeken PKK'nın sözde gençlik yapılanması Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi (YDG-H), bu kez Diyarbakır'da ortaya çıktı.

screen-shot-2013-07-10-at-1.10.35-pm.png

Diyarbakır'ın Merkez Sur İlçesi Fiskaya semtinde çekildiği belirlenen görüntülerde, yüzü maskeli grup 'Asayiş Birimi' kuruluşunu ilan ettiğini açıkladıktan sonra, bölgeye gelen polislerle çatıştı.

screen-shot-2013-07-10-at-1.10.55-pm.png

PKK'nın sözde 'Asayiş Birimi'nin Dicle Nehri kenarında tören düzenleyip kameraya kaydettiği bu görüntüler dün ortaya çıktı ve twitter hesapları üzerinden paylaşıldı. Görüntülerde, Diyarbakır'da 'Murat İzol Asayiş Birimi' kurduklarını ilan eden göstericilerin, Öcalan'ın fotoğrafının asılı bulunduğu bir masanın önünde açıklama yapması yer aldı. PKK'yı simgeleyen flamaların taşındığı tören görüntülerinde, toplanan ve yüzleri kapalı olan kişilerin sık sık Öcalan lehine slogan attıkları görüldü. Görüntülerde, grubun bildiri okuyup dağılmasından sonra olay yerine gelen polislerle çatışma sahneleri de yer aldı.

PKK'nın sözde 'Asayiş Birimi'ne adı verilen 19 yaşındaki Murat İzol, geçen 28 Mart'ta polisten kaçarken atladığı Dicle Nehri'nde boğularak ölmüştü.

ŞIRNAK'TAN GELEN ŞOK PKK FOTOĞRAFI

Şehir ve gençlik yapılanmalarına ağırlık veren PKK, Şırnak'ın Cizre ilçesinde ‘asayiş' birimleri oluşturdu.

2696.20130710131337.jpg