BIST 4.963
DOLAR 18,63
EURO 19,59
ALTIN 1.071,76
HABER /  DÜNYA

Kore’ye niyet, İstanbul’a kısmet

Ukrayna’dan doğum için Güney Kore’ye giden Jung Hwa, uçakta sancısı tutunca İstanbul’da doğum yaptı. <br/>Ukrayna’da yaşayan Marko Komonko i...

Abone ol

Ukrayna’dan doğum için Güney Kore’ye giden Jung Hwa, uçakta sancısı tutunca İstanbul’da doğum yaptı.
Ukrayna’da yaşayan Marko Komonko ile 30 yaşındaki Koreli eşi Jung Hwa, ikinci çocuklarının doğumu için Güney Kore’ye gitmek üzere uçağa bindi. Uçak Türkiye hava sahası üzerindeyken 35 haftalık hamile olan Jung Hwa’nın doğum sancıları tuttu. Bunun üzerine uçak İstanbul Atatürk Havalimanı’na acil iniş yapmak zorunda kaldı. Uçakta bulunan Jung Hwa, Küçükçekmece’de bulunan Özel Doğan Hastanesi’ne götürüldü. Genç kadın, burada 48 santimetre boyunda ve 2 kilo 690 gram ağırlığında bir erkek bebek dünyaya getirdi.
Bebeğe doğumu gerçekleştiren doktorun ismini vereceklerini söyleyen Jung Hwa, “Ukrayna’da yaşıyoruz. Doğum için Kore’ye yola çıktık. Bu kadar erken doğum yapabileceğimi düşünmemiştim. Hava yollarında problem olduğu için uçuş yapamadım. Uçuşla beraber birkaç gün kaldım. Bu yüzden stres ve gerginlikten erken doğum gerçekleşti. Ukrayna’da yaşıyoruz. Doğum için Kore’ye gidiyorduk. Bebeğimize henüz isim düşünmedik. Koyarsak doktorumuzun ismi Filip’i koyacağız” dedi.

"İSTANBUL’A GETİRECEĞİM"
Ayrıca İstanbul’da doğumun özel olduğunu söyleyen anne Jung, bebekleri büyüdüğünde İstanbul’a getireceklerini belirtti. Doğumu gerçekleştiren Opr. Dr. Filip Taşhan ise, “Doğum için Kore’ye giderken uçakta sancıları tutmuş, biraz erken bir doğum oldu. Kendilerini karşıladık, 1 saat için de doğumu yaptırdık. Gayet güzel bir doğum oldu. Erken doğmasına rağmen sıkıntısı yok. 35 haftalık bir doğum oldu. Yaklaşık 3-4 haftaya göre erken doğum oldu. Ama 2 kilo 690 gram doğan erkek çocuğu gayet sağlıklı. Annesi de sağlıklı, aslında taburcu bile olabilirler. Uluslararası havayolları kuralına göre 7 gün misafirimiz olacaklar. Çünkü bebek 7 gün uçamıyor” diye konuştu.
Sürecin acılı ve yorgun olduğunu söyleyen baba Marko Komonko ise, “İkinci bebeğim olmasına rağmen ilk babalık duygusunu yaşıyorum” dedi.
(İHA)