BIST 11.090
DOLAR 32,84
EURO 35,67
ALTIN 2.544,09
HABER /  GÜNCEL  /  YEREL

Şok karar! Konya'da kızına cinsel istismarda bulunan babaya tahliye

Konya'da, 8'inci sınıf öğrencisi G.Ş.,12 yaşıdaki arkadaşı F.A.'ya, babası F.Ş.'nin cinsel istismarına uğradığını anlattı.

Abone ol

F.A.'nın konuyu anlattığı annesi H.A. da durumu G.Ş.'nin annesi D.Ş.'ye bildirdi. Anlatılanları duyunca şok yaşayan anne, eve gidip, kızıyla görüştükten sonra polis merkezine giderek, şikayetçi oldu.

Tutuklandı

Ekipler tarafından gözaltına alınan 48 yaşındaki baba, kızına son 3 yıldır cinsel istismarda bulunduğu iddiası üzerine,  'çocuğun cinsel istismar' suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

G.Ş., ifadesinde, babası F.Ş.'nin 3 yıldır cinsel istismarına uğradığını belirterek''8'inci sınıf öğrencisiyim. F.Ş. öz babam olur. Annem ve ağabeyim işe gittiği zamanlarda 3 yıldan beri babam benim kıyafetlerimi zorla çıkararak özel bölgelerime dokunmaktadır. Babam kıyafetlerimi çıkardığında ben tekrar giyinmek istiyorum; ama babam izin vermiyor. Ben kendisine karşı çıktıysam da dokunmaya devam etti. Babam bu olayı birisine anlatırsan anneni ve sizi öldürürüm, diye tehdit ediyor. Ben bu olayı arkadaşıma bahsettim. Arkadaşım olayı annesine anlatmış. O da konudan anneme bahsetmiş. Annem de bu olayı bana sordu. Ben de olayı anlatınca annemle birlikte polis merkezine şikayet etmeye gittik." dedi.

''Durumdan haberim yoktu''

Anne D.Ş., olayı komşuları H.A.'dan öğrendiğini ve ardından eşi hakkında şikayetçi olduğunu belirtti. D.Ş., ''H.A., bana, kızımın babasın tarafından istismara uğradığını söyledi. Durumdan haberim yoktu. Kızımla konuştum. Kızım, 'Babam beni taciz edip, dokunuyor. Özel bölgelerime dokunuyor' dedi. 3 yıldır tacize uğradığını, babasından korktuğu için bana anlatmamış. Kızıma bunları yapan babasından şikayetçiyim." diye konuştu.

''Kızımı kullanarak benden kurtulamaya çalışıyor'' 

Suçlamaları kabul etmeyen F.Ş. de eşinin boşanmak istediğini, boşanmamaları nedeniyle de kendisine iftira attığını belrtti. Sık sık alkol aldığını; ancak olayları hatırlamayacak kadar sarhoş olmadığını belirten F.Ş., ''Kızıma karşı kesinlikle bu şekilde bir dokunmam veya yaklaşmam olmamıştır. Kızıma bugüne kadar bir tokat dahi vurmadım. Eşimle aramızda ailevi sorunlar bulunmaktadır. Eşim benden boşanmak istemekte; ancak ailesi istemediği için benden boşanamamaktadır. Benden boşanamadığı için kızımı kullanarak benden kurtulmaya çalışmaktadır. Ben bu olayların çocuklarımın anneleri tarafından yönlendirmesi sonucu olarak görüyorum. Çocuklarım annelerinin yönlendirmesiyle böyle bir iddiada bulunmuştur. Kesinlikle böyle bir şey yapmadım. Eşime vurduğumu ve tehdit ettiğimi kabul ediyorum. Ancak kızıma karşı uygunsuz bir davranışta veya en ufak bir tehditte bulunmadım. Suçlamaları kabul etmiyorum." dedi.

5 ay sonra tahliye edildi 

Ağır Ceza Mahkemesi'nce yargılanan F.Ş. için yapılan ilk duruşmada karar belli oldu.

Mahkeme heyeti, delillerin toplanmış olması ve sanık tarafından karartılma şüphesinin bulunmamasını dikkate alarak, tutuklamadan beklenen faydanın gerçekleştiğini, sanık hakkında tutukluluk halinin devam kararı verilmesinin ölçülü olmayacağını, tutuklamadan beklenen faydaların adli kontrol hükümleriyle sağlayabileceğinin anlaşıldığını belirterek, F.Ş.'nin tutuksuz yargılanmak üzere tahliyesine karar verdi.

Yaklaşık 5 ay tutuklu kalan F.Ş., bu karar üzerine tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edildi.