BIST 4.963
DOLAR 18,63
EURO 19,63
ALTIN 1.077,07
HABER /  DÜNYA

ŞİZOFREN ADAM DARP ETTİ

İzmir’de bir şizofreni hastası, nişanlısı ve onun kızını rehin alarak darp etti. Olay yerine gelen polis ve AKS ekiplerinin kapıyı kırmasıyl...

Abone ol

İzmir’de bir şizofreni hastası, nişanlısı ve onun kızını rehin alarak darp etti. Olay yerine gelen polis ve AKS ekiplerinin kapıyı kırmasıyla kurtarılan kadın ve kızı hastaneye kaldırıldı.
Olay, saat 05.00 sıralarında İzmir’in Konak ilçesinde meydana geldi. Şizofren olduğu iddia edilen E.İ.T, kapı komşusu olan nişanlısı Ferhan Öz’ün (44) evine oturmaya gitti. Bilinmeyen bir nedenle saldırganlaşan şahıs, nişanlısının 9 yaşındaki kızı I.Ç.’yi darp etmeye başladı. Anne Ferhan Öz’ün araya girmesiyle daha da hırçınlaşan E.İ.T., nişanlısını da darp etti. Kadının çığlıklarını duyan vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, kapıyı açması için uzun süre E.İ.T.’yi ikna etmeye çalıştı. Engelli adamın kapıyı açmaması üzerine olay yerine 110 AKS ekipleri çağrılarak kapıyı kırma çalışmaları başladı. Bu esnada kapının arkasına evdeki eşyaları yığan E.İ.T, nişanlısı ve kızını arka odaya kilitledi. Dış kapının kırılmasıyla salona kaçan şahıs, polisin biber gazlı müdahalesiyle gözaltına alındı.
Geçimini aylık 800 TL olan engelli maaşıyla sağladığı ve akıl hastası olduğu iddia edilen E.İ.T.’in ayrıca Manisa Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde bir süre tedavi gördüğü iddia edildi.
Evden çıkarılan talihsiz kadın ve kızına olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından ilk müdahale yapıldı, ardından Öz ve kızı I.Ç. ambulansla Katip Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.
(İHA)