BIST 10.759
DOLAR 32,20
EURO 35,02
ALTIN 2.504,77
HABER /  GÜNCEL

Şırnak katliamı aydınlanıyor

Şırnak'taki terörist saldırıda yaralanan Memduh Acer, korkunç katliamı anlattı

Abone ol

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesindeki terörist saldırıda yaralanan Memduh Acer, teröristlerin önce minibüsü taradığını, sonra el bombası attığını söyledi.

Saldırıdan yaralı kurtulan Memduh Acer (23), Şırnak Asker Hastahanesi'nden taburcu edildikten sonra Beşağaç köyüne getirildi. Bacağından yaralanan Acer'in olayın etkisini henüz üzerinden atamadığı gözlendi.

Yeğeninin daha önce kendisine anlattığı olayı gazetecilerle paylaşan İbrahim Acer, ''Yeğenim olayın şokunu henüz üzerinden atamadı. Bana olayın nasıl meydana geldiğini anlattı'' dedi. Acer, saat 17.00 sıralarında işleri bittikten sonra evlerine döndüklerini belirterek, şöyle devam etti:

''Minibüsü çapraz ateşe tuttular. Önce şoför öldü. İlk ateş açtıklarında ben kapıya yakın oluğumdan hemen kendimi dışarı attım ve bir taşın arkasına sığındım. Yarım saat ateş açtılar. Daha sonra aracın yanına gelenler aracın kapısını açarak içeride yaşayan olup olmadığına baktılar ve yaralı kalmasın diye arabaya bir de el bombası attılar. Bacağımdan yaralandım. Yaralı halimle 1.5 saatte köye geldim ve haber verdim. Daha sonra beni hastaneye kaldırdılar.''

Beytüşşebap ilçesinin Beşağaç köyünde 29 Eylül 2007 tarihinde teröristlerin minibüse düzenlediği saldırıda 12 kişi ölmüş, 2 kişi yaralanmıştı.