BIST 4.963
DOLAR 18,63
EURO 19,63
ALTIN 1.077,07
HABER /  GÜNCEL

Şehit polis Whatsapp'ta bakın ne yazmış

ŞIRNAK'ın CİZRE ilçesinde şehit olan Özel Hareket Polisi Ömer Güney’in Whatsapp üzerinden yaptığı yazışmalar yürek burktu.

Abone ol

Şehit Ömer Güney'i rüyasında nasıl gördüğünü Whatsapp'ta anlatan arkadaşının yazdıkları ve Güney'in yanıtları yürekleri dağladı.

Şırnak'ın Cizre ilçesinde PKK'lı teröristlere yönelik operasyonda şehit olan özel harekat polis memuru Ömer Güney'in (24), çocukluk arkadaşı Keleş ile 26 Ocak'ta WhatsApp üzerinden görüştüğü, bu görüşmede gördüğü rüyayı arkadaşına anlattığı Keleş'in sosyal medyadaki paylaşımıyla ortaya çıktı.

Sivaslı şehit Özel Harekat Polisi Ömer Güney'in çocukluk arkadaşı Alperen Tuğşat Keleş, arkadaşının şehit olacağını bir hafta önce rüyasında görmüş.

Söz konusu görüşmede arkadaşının gördüğü rüyada düğün gibi bir kalabalık olduğunu ve herkesin toplandığını anlatması üzerine şehit Güney'in "Kardeşim bizim düğünümüz şehadet şerbeti içtiğimiz gün" şeklinde yanıt vermesi, yazışmayı görenleri duygulandırdı.

Keleş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, çocukluk arkadaşı olan Ömer Güney'in şehit olacağını 26 Ocak'ta rüyasında gördüğünü ve o gün arkadaşıyla WhatsApp üzerinden mesajlaştığını anlattı.

"ÖYLE DEME" DİYE YAZDIM

Cizre'de görev yapmaya başladıktan sonra şehit polis Güney ile sık sık telefonda görüştüklerini belirten Keleş, şunları söyledi:

SANKİ DÜĞÜNÜ OLUYOR GİBİYDİ

"Sürekli birbirimize hal hatır soruyorduk. Olaylardan etkilenmiş olmam gerekiyor ki 26 Ocak'ta rüyamda gördüm. Rüyamda görev yaptığı yerde Ömer'i ziyarete gitmiştim. Bir kafede masanın etrafında birçok arkadaşımızla birlikte duruyorlardı. Ömer'in üstü başı tertemizdi ve çok yakışıklı görünüyordu. Herkes Ömer'in yanına gelmişti. Sanki düğünü oluyor gibiydi. WhatsApp'ta ben bu rüyamı kendisine anlattığımda Ömer, gülücük yollayarak 'Kardeşim bizim düğünümüz şehadet şerbeti içtiğimiz gün' diye yazdı. Kendisine 'öyle deme' diye yazdım, özlediğimi ve geldiğinde tüm arkadaşlarla toplanıp görüşmek istediğimizi söyledim. Mesajlaşmalarda dediği gibi bugün onun düğün günü."

Whatsapp'taki görüşmelerini sosyal medyada paylaştığını hatırlatan Keleş, "Benim o fotoğrafları yayınlamamdaki amaç, milletimizin metanetini koruması, bu vatanın arslanlarının asla bitmeyeceğinin o hainlerce bilinmesidir. Bir Ömer gider Alperen gelir, Alperen gider Mehmet gelir. Tükenmeyiz Allah'ın izniyle. Arkadaşımızı bugün aslanlar gibi yolcu edeceğiz. Kendisinin düğününü gerçekleştireceğiz. Allah geride kalanlarına sabır versin. Şehidimiz bizim için ölmedi. Yaşayacak bütün şehitlerimiz gibi. Allah vatanımıza milletimize bize birlik, beraberlik, dirayet versin" diye konuştu.

DIŞ GÖREVLENDİRME İLE CİZRE'YE GİTMİŞ

Şırnak Özel Harekat Şube Müdürlüğü’nde görevli olan Ömer Güney’in 2014 yılında Aksaray Polis Meslek Yüksek Okulu’ndan mezun olduğu ve ilk görev yeri olan İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne atandığı öğrenildi. Güney’in üç ay önce bugün Şırnak Emniyet Müdürlüğü'ne tayin olduğu ve bir ay önce dış görevlendirme ile PKK ile mücadele kapsamında Cizre’ye gönderildiği belirtildi. Sami ve Sevim Güney çiftinin iki çocuğundan büyüğü olan şehit polisin bekar olduğu öğrenildi.
Şehit polisin babasının demiryollarında çalıştığı, kız kardeşi Elif’in ise Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği Bölümü'nde okuduğu öğrenildi.
Şırnak Emniyet Müdürlüğü’nde yapılacak törenin ardından şehit polisin naaşı uçakla Sivas’a getirilecek. Güney, Ulu Camii’nde ikindi namazına müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Yukarı Tekke Mezarlığı’nda bulunan polis şehitliğine defnedilecek.