HABER /  GÜNCEL

Sefer Aycan kimdir nerenin milletvekili ne dedi neden görevden alındı

24 Haziran seçimlerinden sonra söylediği sözler yüzünden, MHP Genel Başkan Yardımcısı Sefer Aycan, görevinden alındı. MHP'den görevinden alınan Sefer Aycan kimdir nereli nerenin milletvekili? Sefer Aycan ne dedi neden görevinden alındı? İşte tüm detaylar.

Abone ol

24 Haziran seçimlerinden sonra sular durulmuyor. Şoke eden bir gelişme Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)'den geldi. MHP Genel Başkan Yardımcısı Sefer Aycan, yazılı bir açıklamayla görevinden alındı. Sefer Aycan'ın görevden alınma nedeninin sarf ettiği olay sözler olduğu iddia edildi. Peki ani bir şekilde görevinden alınan alınan MHP'li Sefer Aycan kimdir, nereli, nerenin milletvekili? Sefer Aycan ne dedi, neden görevinden alındı? İşte Sefer Aycan olayı hakkında tüm detaylar...

"BUNDAN SONRA BİZ NE DERSEK O!"; MHP Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan, Dulkadiroğlu İlçe Teşkilatı'nın düzenlediği akşam yemeğinde milletvekili adayları ve partililerle bir araya gelmişti. Sefer Aycan burada seçimlerde anketlerin aksine büyük bir başarı göstererek 49 vekil çıkardığını ve bu sayı ile meclisin kilit partisi olduğunu belirterek, "Biz ne dersek, o olacaktır" demişti. Bu sözler Sefer Aycan'ın görevden alınmasına neden oldu.

Sefer Aycan Kimdir; 1963 yılında Kahramanmaraş Merkez İlçede dünyaya geldi. İlk, orta ve lise tahsilini Kahramanmaraş’ta tamamladı. 1980 yılında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesine girdi ve 1986 yılında bu fakülteden mezun oldu. Aynı yıl Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Ana Bilim Dalı Uzmanlık Eğitimine girdi, 1989 yılında uzman doktor oldu.

1997 yılında Halk Sağlığı Dalında Doçentlik ünvanını aldı. Çok çeşitli kurslara katıldı.Araştırma projelerinde görev aldı.1997 yılında Amerika Birleşik Devletleri Michigan Üniversitesi Halk Sağlığı Okulunda Sağlık Ekonomisi, Epidemiyoloji, Sağlık Yönetimi dersleri aldı. Araştırmalar yürüttü.

Amerika Birleşik Devletleri 1991-1992 yılları arasında GATA Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Ana Bilim Dalında Yedek Subay olarak askerlik görevini ifa etti.

GATA 1992-1995 yılları arasında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Ana Bilim Dalında Öğretim Görevlisi 1995-1997 yıllarında Yardımcı Doçent 1997-1999 yıllarında Doçent olarak görev yaptı. Özellikle Sağlık Ekonomisi, Sağlık Yönetimi, Çevre Sağlığı, Epidemiyoloji, Biyoistatistik dersleri okuttu.Çok çeşitli araştırma ve projeler yürüttü.

1996 yılında Gazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsünde Kazaların Demografisi ve Epidemiyoloji Ana Bilim Dalı Başkanlığı yaptı.

Halk Sağlığı ABD 13 Temmuz 1999 tarihinde T.C. Sağlık Bakanlığı Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü görevine atandı.Bu dönemde Ülkemizin çocuk felci hastalığından arındırıldığına dair belge alınması Ülkeye en büyük katkısıdır. Birinci basamakta çalışan sağlık personelinin ek ödeme alamasını sağladı. 25.04.2001 tarihinde T.C. Sağlık Bakanlığı Müsteşarlık görevine atandı.

Uzmanlık eğitimini düzenledi ve Tüzüğünü çıkardı. 21.yy Türkiye Sağlık Hedef ve Stratejileri çalışmalarını tamamladı. 24.12.2002 tarihinde Müsteşarlık görevinden ayrılarak, tekrar Gazi Üniversitesi Tıp fakültesi Halk Sağlığı A.D da öğretim üyeliği görevine döndü. 25.2.2004 tarihinde Profesör oldu.

Mayıs 2009 da Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Sağlık Bilimleri Enstitüsü Halk Sağlığı A.B Başkanlıklarına seçildi ve atandı. Nisan 2013 tarihinde aynı zamanda Gazi Ü. Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Bölüm Başkanlığına atandı.

07 Haziran 2015 genel seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisinden 25. Dönem Kahramanmaraş Milletvekili olarak Türkiye Büyük Millet Meclisine girdi. Yayınlanmış on kitabı ve 100 den fazla makalesi vardır.

Evli ve 2 çocuk babasıdır. Prof. Dr. Sefer AYCAN İngilizce bilmektedir.

ÖNCEKİ HABERLER
Gürsel Erol kimdir eşi ve çocukları! Elazığ CHP milletvekili alevi mi?
Ömer Coşkun'un 60 milyonluk borcu ortalığı karıştırdı
LGS birincisi Olçum Başak kimdir hangi okuldan-LGS tam puanı
Bursluluk sınav sonucu açıklanma net tarihi-Bakanlık yeni İOKBS açıklama tarihi
Hasköy Kaymakamı Özkan FETÖ'den gözaltına alındı
14 yaş altı bugün sokağa çıkacak mı izin saat kaçta başlıyor?
Yorumlar 1 yorum