BIST 1.331
DOLAR 7,79
EURO 9,46
ALTIN 460,89
HABER /  POLİTİKA

MHP'de flaş Sefer Aycan gelişmesi 'Ne dersek o olacak' demişti

Seçimin ardından yaptığı 'Meclis'te ne dersek o olacak. Erdoğan'ı MHP kurtardı' sözleriyle dikkat çeken MHP Genel Başkan Yardımcısı Sefer Aycan jet hızıyla görevden alındı.

Abone ol

MHP Genel Başkan Yardımcısı Aycan Dulkadiroğlu İlçe Teşkilatı'nın düzenlediği akşam yemeğinde AK Partililerin tepkisini çekecek sözlere imza atmıştı. MHP'nin çıkardığı 49 vekille TBMM'de kilit önemde olacağına vurgu yapan Aycan "Bundan sonra mecliste siyaseti MHP yapacaktır. Biz ne dersek, o olacaktır. Bugün MHP Mecliste kilit konumdadır ve MHP'nin genel başkanı hem Recep Tayyip Erdoğan'ı kurtarmıştır, hem Adalet ve Kalkınma Partisi'ni kurtarmıştır" demişti. Bu sözler üzerine Aycan MHP yönetimi tarafından görevden alındı.

Görevinden alınan MHP'li Aycan'dan ilk açıklama!

"BİZ NE DERSEK O OLACAKTIR" DEMİŞTİ

"Yüzde 5 oy bekleyenlere en büyük cevabı MHP'ye gönül veren dava arkadaşlarım, parti yönetimimiz, ülküdaşlarım ve Türk milliyetçileri vermiştir. Tabii bu cevap Kahramanmaraş'ta da kendisini göstermiştir. Elbette 49 vekil bizim beklediğimizden azdır. Ama bugünkü 49 vekil, bütün değerlerin üstündedir, büyük bir mücadelenin eseridir ve Meclis aritmetiğinde MHP'yi kilit konumuna getirmiştir. 600 vekil var ama her zaman, bundan sonra bütün gözler 49 vekilin üzerinde olacaktır, genel başkanımızın üzerinde olacaktır. Bundan sonra Meclis'te siyaseti MHP yapacaktır. Biz ne dersek, o olacaktır.

MHP'li yöneticiden AK Parti'yi kızdıracak sözler!

Erdoğan ve Bahçeli'den kritik görüşme saati belli oldu

ÖNCEKİ HABERLER
Bankamatikten para çekenler dikkat! Emsal karar
2018 Lise yüzdelik dilimleri LGS liselerin taban ve tavan puanları
Bayram ikramiyesiyle aldığı kurbanı Erdoğan kazanınca kesti
Meclis'i kimin yöneteceği kesinleşti
Bartın'da itiraz üzerine oylar yeniden sayılıyor
Milli piyango bilet fiyatları tam bilet parası ne kadar oldu?
Yorumlar 73 yorum