BIST 1.439
DOLAR 8,57
EURO 10,39
ALTIN 514,61
HABER /  SEÇİM

Seçimi internethaber.com'dan takip edin Seçim sonuçları 2014

Son seçim sonuçları merakla bekleniyor, seçim 2014'ü canlı izlemek isterseniz, seçim sonuçları internethaber.com'da olacak.

Abone ol

Son seçim sonuçları, nerede kim önde, hangi ili kim kazandı, AK Parti seçim sonuçları, CHP seçim sonuçları ve MHP seçim sonuçları canlı izlemek için internethaber.com'da olun!

Seçim sonuçlarının
büyük bir merakla beklendiği yerel seçimler için Türkiye sandık başında. Son seçim anketleri Türkiye genelinde AK Parti'yi işaret ediyordu. Peki son seçim sonuçlarına bu oy oranı yansır mı? İstanbul seçim sonuçları ne olur? Ankara seçim sonuçları sürpriz çıkar mı? İzmir seçim sonuçları CHP'yi kalesinden eder mi? Diyarbakır seçim sonuçları ne olur? Cemaatin aktif olarak muhalif olduğu Erzurum seçim sonuçları ne olur?

SEÇİM SONUÇLARI CANLI İZLE TIKLAYIN

2014 yılı Yerel Seçim Sonuçları internethaber.com adresinden seçim akşamı canlı olarak verilecek. Seçim yasağının kalkması ile birlikte il il seçim sonuçları bu adreste olacak.

Tunceli seçim sonuçları, Mardin seçim sonuçları, Diyarbakır seçim sonuçları, Rize seçim sonuçları, İzmir seçim sonuçları, Adana seçim sonuçları, Antalya seçim sonuçları, Urfa seçim sonuçları, Trabzon seçim sonuçları, Hatay seçim sonuçları, Siirt seçim sonuçları ve tüm Türkiye geneli seçim sonuçları internethaber.com'da olacak.

seçim-mürekkebi-seçimler.jpg

Seçim sonuçları sandıklar kapandıktan sonra internethaber.com'da önünüze gelecek. Seçim sonuçları ile birlikte seçim haberlerini de anlık alacaksınız. İnternethaber.com seçim sonuçlarını 16 bin çalışanla sandık başından aktaracak olan AA'dan alacak.

Yerel seçim sonuçları , Mersin seçim sonuçları, Erzurum seçim sonuçları ile tüm illerin seçim sonuçları internethaber.com'da yayınlanacak. Kritik illerin seçim sonuçları da dikkatinize sunulacak.

seçim-oy-pusulasi.jpg

Canlı olarak vereceğimiz seçim sonuçları AA'nın sandık başından geçeceği verilerle önünüzde olacak. Son seçim sonuçlarını tek tıkla haritamız üzerinden illere tıklayarak görebileceksiniz.

Aşağıdaki yerel seçim sonuçları haritası internethaber.com'un 30 Mart seçim gecesi ana ekranında olacak. İllere tıkladığınız anda hangi adayın önde olduğunu görebileceksiniz. Aynı şekilde ilçeler seçim sonuçlarını da an be an izleyeceksiniz.

seçim sonuçları canlı izle.png
30 Mart 2014 yerel seçimler için artık geri sayım başladı. Yerel seçim sonuçları internethaber.com adresinden canlı olarak yayınlanacak. Seçim sonuçlarını Anadolu Ajansı'nın sağlayacağı verilerle en hızlı şekilde bu adreste bulacaksınız. Seçim sonuçları, seçim yasağı bitip sandıklar açılmaya başladığı andan itibaren il il internethaber.com'da önünüzde olacak.

30 Mart seçimleri için geri sayım sürüyor. Seçimlere sadece 6 gün kaldı. İnternethaber.com seçim sonuçlarını canlı yayınla verecek. Seçim sonuçlarını AA sandık başında izleyecek ve anlaşma yapan internethaber.com da bu sonuçları yayınlayacak.

SEÇİM SONUÇLARI AA KANALIYLA GELECEK

seçim-oy-verme.jpg

Türkiye'nin önde gelen medya kuruluşlarına seçimsonuçlarını en hızlı şekilde aktarmak için yurt çapında muhabir ağını kuran AA, veri aktarımı için de özel yazılım hazırladı.

Sandık başlarından alınan sonuçlar, grafikler eşliğinde abonelere ulaştırılacak. AA'nın seçim haberlerine abone olan çok sayıda medya kuruluşu, seçim sonuçlarına, il ve ilçe bazında, 2009'daki Mahalli İdareler Seçim sonuçlarıyla karşılaştırmalı olarak ulaşabilecek.

Partilerin oy dağılımlarının yanı sıra kazanan adaylar flaş haberlerle duyurulacak. Kazanan adayların özgeçmişleri, fotoğraflar eşliğinde aynı anda abonelere servis edilecek.

Vatandaşlar SMS ile öğrenebilecek

YerelSecim2014 Projesi çerçevesinde, seçim sonuçlarını isteyen vatandaşların öğrenebilmesi için GSM şirketleriyle de anlaşmalar yaptı. Yapılan anlaşmalar çerçevesinde, seçim sonuçlarını merak eden vatandaşlar, hizmet aldığı GSM şirketinden SMS yoluyla bilgi alabilecek. Vatandaşlar, belirlenen hizmet numarası üzerinden, kendi seçim bölgesindeki sonuçları anında öğrenebileceği gibi Türkiye genelindeki sonuçlar hakkında da bilgi alabilecek.

AA SONUÇLARI SANDIK BAŞINDAN GEÇECEK

Çalışmalarını tüm sandık başlarından sonuç aktarmak üzere yapan AA, Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) başvurarak, habercilerinin il ve ilçe seçim kurullarına bağlı sandık kurullarında görev yapmasi için izin talep etti.

Talebi değerlendiren YSK, başvurunun ilgili genelge kapsamında değerlendirildiğini ve AA habercilerinin il ve ilçe seçim kurullarına bağlı sandık kurullarında, haber amacıyla görüntü ve bilgi almasına izin verildiğini bildirdi.

YSK'nın bu kararıyla, AA habercileri, sandık kurullarında görev yapabilecek ve seçim sonuçlarını anında kamuoyuna aktaracak.

ÖNCEKİ HABERLER
İl il yerel seçim adayları! Tıkla oy vereceğin adayı gör
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
Piknikte şoke eden manzara
Seçim yasaklarını delene ceza yağacak
Ünlü yıldızdan sarsıcı lezbiyen açıklaması
Kar yağışına hazırlıksız yakalandılar
Erdoğan'a el işareti yaptı gözaltına alındı
Emine Erdoğan uyardı Başbakan indirtti!
YGS sonuçları açıklandı Cemaat bombayı patlattı
Son Seçim Sonuçları - Canlı izle (Seçim 2014 yerel seçimler)
Yorumlar