BIST 2.381
DOLAR 15,94
EURO 17,02
ALTIN 949,76
HABER /  GÜNCEL

Seçim sonuçları o ajansta

Medyanın neredeyse tamamı o ajansı seçti. 30 bin kişi sandık başında.

Abone ol

22 Temmuz seçimlerinde yazılı, görsel ve internet medyasının hemen hemen tamamı aynı Ajans ile anlaştı. Pazar günü yapılacak seçimlerde 17’si ulusal kanal, 10’u ulusal gazete ve 15 internet sitesi olmak üzere 40’ı aşkın medya kuruluşu sonuçlarını hangi 'Ajans'ın verileri ile duyuracak?

MEDYANIN TERCİHİ DEĞİŞMEDİ

Cihan Haber Ajansı, 22 Temmuz’da yapılacak olan Milletvekili Genel Seçimi sonuçlarını en hızlı ve doğru şekilde kamuoyuna duyurmak için çalışmalarını tamamladı. Yayın yasakları kalktığında sonuçların yüzde 50’sini ilan etmeyi hedefleyen Cihan Haber Ajansı, bunun için sandık başlarında 30 bin kişi görevlendirdi.

YENİLİKLER GETİRDİK

Cihan Haber Ajansı Genel Müdürü Bülent Korucu, seçim sonuçlarının kamuoyuna duyurulmasında Cihan’ın getirdiği yeniliğe dikkat çekerek, 2002 Genel ve 2004 Yerel seçimlerinin sonuçlarını oy sayma işlemlerinin bitmesinin ardından kısa sürede vererek bir ilki gerçekleştirdik. Kazandığımız tecrübeler ışığında 22 Temmuz’da aynı başarıya imza atacağız“ dedi.

YÜZDE 99 DOĞRULUK PAYI

2002 ve 2004 seçim sonuçlarını oy verme işleminin bitmesinden yaklaşık 5 saat sonra yüzde 99 doğruluk oranıyla kamuoyuna duyuran Cihan, 22 Temmuz seçimlerinde hedef büyüttü. 2004 Yerel Seçimleri’nde seçim yasaklarının kalktığı saatte toplam sandıkların yüzde 40’ının sonuçlarına ulaşan Cihan’ın yeni hedefi seçim yasaklarının kaldırıldığı saatte oyların yüzde 50’inin sayımını bitirerek kamuoyuna duyurmak.

SEÇİM ÇALIŞMALARINA 1 YIL ÖNCE BAŞLANDI

Cihan, bu hedefine ulaşabilmek amacıyla merkez ve taşra teşkilatlarında 30 bin kişiye seçim eğitimi verdi. Çalışmalarını “sandık başından sonuç almaya” yönelik sürdüren ve yapılanmasını bu doğrultuda yapan Cihan, seçim çalışmalarına 1 yıl önce başladı. Cihan, sandık bulunan tüm köylere varıncaya kadar her noktadan seçim sonucu almaya yönelik çalışmalarını bitirdi.
Cihan, seçim sonuçları alınmaya başladıktan itibaren bekletilmeksizin abonelerinin bilgisine sunacak. Seçim sonuçlarında; oy sayısı, oyların yüzdelik durumu, ilgili siyasi partinin barajı aşıp aşmadığı, milletvekili dağılımının anlık durumu yansıtılacak. Ayrıca resmi olmayan kesin sonuçlar (oy dağılımı ve milletvekili sayısı) ise tüm sandıklar açıldıktan sonra belirlenecek.

30 BİN KİŞİYE EĞİTİM

Cihan Haber Ajansı Genel Müdürü Bülent Korucu, bir yıl önce başladıkları seçim çalışmalarında merkez ve taşrada görev yapacakların eğitimden geçirildiğini belirterek “Seçimde görev yapacak yaklaşık 30 bin kişiye il il eğitim verildi. Bu amaçla seçim çalışması sürecini anlatan bir eğitim filmi çekildi. İllerde görev yapacak arkadaşlarla toplantılar yapılarak eksikler yerinde görülüp giderildi.“ şeklinde konuştu.

40'I AŞKIN MEDYA KURULUŞU

Korucu, amaçlarının demokrasiye katkıda bulunmak olduğunu ifade ederek şunları söyledi: “Seçim sonuçlarını en sağlıklı ve en hızlı şekilde kamuoyuyla paylaşarak Türk demokrasisine katkıda bulunmak istiyoruz.”
Cihan Haber Ajansı, 2002 ve 2004 seçimlerinde ulusal medyanın yüzde 50’si ile çalışırken, 22 Temmuz seçimlerinde yazılı, görsel ve internet medyasının hemen hemen tamamı ile anlaşma sağladı. Cihan, 22 Temmuz seçimlerinde 17’si ulusal kanal, 10’u ulusal gazete ve 15 internet sitesi olmak üzere 40’ı aşkın medya kuruluşu ile çalışacak.

İNTERNETHABER DE CİHAN İLE ANLAŞTI

Cihan, yazılı ve görsel meydanının yanı sıra internet sitelerine de hizmet sunaçak. Başta İnternethaber.com sitesi olmak üzere çok sayıda internet sitesi de seçim sonuçlarını Cihan Haber Ajansı’ndan aldığı verilerle sonuçları anında okurlarına duyuracak.

BÜYÜK KANALLARIN TERCİHİ

TRT, KD, SHOW, ATV, STAR, KANAL7, SAMANYOLU, CNN TÜRK ve NTV başta olmak üzere Türkiye’nin önde gelen büyük kanalları ile anlaşan Cihan, bu seçimde ilk kez HÜRRİYET, SABAH, MİLLİYET, STAR, YENİ ŞAFAK ve BUGÜN gazetelerine de hızlı seçim sonuçları verecek.

ÖNCEKİ HABERLER
Ürek Partiden teklif aldı Video
Ürek Partiden teklif aldı Video
Göçere soruşturma mı geliyor?
Göçere soruşturma mı geliyor?
Gökçekten tehdit iddiası
Gökçekten tehdit iddiası
Şırnakta terör avı sürüyor
Şırnakta terör avı sürüyor
Bonozedelere ödeme emri
Bonozedelere ödeme emri
Zana eyalete tarih verdi
Zana eyalete tarih verdi
Geçici işçilerde 2. perde
Geçici işçilerde 2. perde
Tecavüz edip boynunu kırdılar
Tecavüz edip boynunu kırdılar
İyi çay için bir kaç öneri
İyi çay için bir kaç öneri
Baykalın oğlu hedefte
Baykalın oğlu hedefte