BIST 8.026
DOLAR 28,90
EURO 31,46
ALTIN 1.924,11
HABER /  BİLİM - TEKNOLOJİ

Samsung sürücüsüz otomobil üretecek

Teknoloji devi Samsung, "sürücüsüz otomobil" konusunda da aktif şekilde faaliyet gösterecek.

Abone ol

Apple, Google, Tesla, Toyota, Ford, LG ve diğer birçok farklı şirket, "sürücüsüz otomobil" teknolojileri üzerinde çalışmalar gerçekleştirip; hazırladıkları prototipleri halka açık ya da kapalı alanlarda test ediyorlar.

Firmalar, önümüzdeki yıllar için bu konuya has özel ciddi yatırımlar içerisine girmişken; önemli kademelerden çeşitli transfer bilgileri de geliyor. Konuyla alakalı en somut ve yakın tarihli örneği Google cephesinden verebiliriz. Google, birkaç ay önce Hyundai'ın eski ABD CEO'sunu sürücüsüz otomobil projesinin başına getirdiğini açıklamıştı.

Teknolog'un haberine göre, sürücüsüz otomobil teknolojileri üzerinde ciddi mesai harcayan şirketler arasına bir yenisi daha eklendi: Samsung! Aslında Samsung'un bu konu üzerinde çalışmalar gerçekleştirdiğine yönelik uzunca bir süredir haberler yayılıyordu ve son çıkan haberle birlikte konu netliğe kavuşmuş oldu. Güney Koreli Samsung'un sürücüsüz otomobil pazarında diğer birçok firmadan ayrılacağı nokta bu konuda faaliyet göstermek isteyen diğer şirketlere teknik bileşenlerin tedariğini sağlayacak olması. Yani Samsung da LG gibi, bu tedarik zinciri pazarında da yer almış olacak.