HABER /  GÜNCEL

Samsun'da ikinci sel felaketi!

Samsun'da 12 kişinin öldüğü sel felaketinin ardından kent ikinci kez sularla boğuştu.

Samsun'un Ayvacık İlçesi Çamalan Köyü'nde heyelan nedeniyle yıkılan evin enkazından yaralı olarak kurtarılan 3 kişiden biri hayatını kaybetti. Sağanak yağış sonrası Salıpazarı ilçesinde 2 köprü yıkıldı.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN!

Sabah saatlerinden bu yana etkili olan sağanak nedeniyle, Salıpazarı ilçesinde bazı köylerle şehir merkezinin karayolu irtibatını sağlayan Kaya köprüsü yıkıldı. Ayrıca Karayonca köyünde aşırı yağışın heyelana neden olmasıyla ahşap bir ev yıkıldı.

14.20120710095847.jpg
 
Karayonca köyü muhtarı Hüsamettin Ceniklioğlu, yaptığı açıklamada, köyde gün boyu etkisini sürdüren yağışların sürdüğünü belirtti.

2.20120710095909.jpg
 
Yağış sonucu oluşan heyelanda Yılmaz Memiş'e ait ahşap evin yıkıldığını anlatan Ceniklioğlu, ''O anda evde kimsenin bulunmaması can kaybını engelledi ancak evin ahırındaki 2 inek ile 1 at toprak altında kalarak telef oldu'' dedi.
 
Ayrıca Salıpazarı ilçe merkezinde birçok ev ve iş yerini su bastı, tarım arazileri su altında kaldı.

6.20120710095940.jpg
 
Etkili yağışın, Terme ilçesinin köylerinde de hayatı olumsuz etkilediği, etkisini sürdüren sağanağın tarım arazilerine zarar verdiği öğrenildi.
 
SALIPAZARI'NDA İKİ KÖPRÜ YIKILDI
 
İlçeler arasında en çok etkilen ise iki köprüsü yıkılan Salıpazarı oldu. İlçe merkezinde hayatın durma noktasına geldiğini kaydeden Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, "Köylerde yağan yağmur ilçe merkezinde ev ve iş yerlerinde baskınlara neden oldu. Şimdilik köylerle irtibat sağlayamıyoruz, bu nedenle oralarda kaç köprünün yıkıldığını, can kaybının olup olmadığını henüz bilmiyoruz. İlçe merkezinde şuan için kayıp yada can kaybı söz konusu değil. Burada evlerden çok iş yerlerini su bastı. İl merkezinden ve yakın ilçelerden ekipler ilçe merkezinde koordineli bir şekilde can kaybı olmaması için çalışmalarına başladı. Asıl hasarı gün ağardığında hep beraber göreceğiz." dedi.Samsun'un Ayvacık İlçesi Çamalan Köyü'nde heyelan nedeniyle yıkılan evin enkazından yaralı olarak kurtarılan 3 kişiden biri hayatını kaybetti. Ekipler tarafından enkaz altından yaralı olarak çıkarılan üç kişi, Çarşamba Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. 65 yaşındaki Mesut Zengin, hastanede yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Yaralanan Ramazan Zengin ile Mahire Zengin'in ise hastanedeki tedavilerinin sürdüğü belirtildi.

1.20120710100654.jpg

Vali Hüseyin Aksoy, yağış nedeniyle Çamalan Köyü'nde meydana gelen selde bir evin çöktüğünü belirterek, "Maalesef bir vatandaşımız hayatını kaybetti. Yaralı olarak hastaneye kaldırılarn iki kişinin tedavisi de sürüyor" dedi.
ÖNCEKİ HABERLER
Kılıçdaroğlu ile canlı yayında dalga geçti
Kurtulmuş'tan AK Parti'ye cevap!
Gündüz polis, gece travesti !
Mustafa Ceceli Küçükçekmece'yi salladı
Kılıçdaroğlu bu sözleriyle ateşledi
Emekli maaş farkları ne zaman yatacak tahsis numarasına göre
Yorumlar 1 yorum