BIST 8.026
DOLAR 28,91
EURO 31,46
ALTIN 1.924,11
HABER /  GÜNCEL

Salihlide görülmemiş vahşet

Halil Duman, eşine sarkıntılık ettiğini iddia ettiği Hamdi Yavuz'u, başına çuval geçirerek sopayla döverek öldürdü

Abone ol

Manisa'nın Salihli İlçesi'nde, 29 yaşındaki çiftçi Halil Duman, eşine sarkıntılık ettiğini iddia ettiği 26 yaşındaki Hamdi Yavuz'u, iki arkadaşının yardımıyla başına çuval geçirerek sopayla döverek öldürdü.

Öfkeli çiftçi ve 2 arkadaşı, çuvalın içindeki Yavuz'un cesedini otomobilin bagajına koyup Karaağaç Mevkii'ne götürerek uçurumdan attığı tespit edildi. Gözaltına alınan 3 kişi, polisteki sorgularında suçlarını itiraf etti.

Salihli'de oturan Sultan Yavuz, 12 Mayıs'ta, birlikte oturduğu bekar ve işsiz oğlu Hamdi Yavuz'dan birkaç gündür haber alamadığını söyleyerek Salihli Emniyet Müdürlüğü'ne başvurdu. Açılan soruşturma kapsamında ipuçlarını değerlendiren polis, Hamdi Yavuz'un en son 22 yaşındaki Naime Duman ve eşi Halil Duman ile görüştüğünü tespit etti. Çifti takibe alan ekipler, önceki gün savcılığın arama kararıyla evlerinde arama yaptı. Soruşturmayla ilgili bazı ipuçlarının bulunması üzerine çift gözaltına alındı. Çiftçi Halil Duman yapılan sorgusunda, cinayeti itiraf etti.

Cinayetin, Hamdi Yavuz'un, Halil Duman'ın eşi Naime Duman'ı telefonda rahatsız edip sarkıntılıkta bulunması nedeniyle işlendiği ileri sürüldü. Eşi Naime Duman ile birlikte plan kuran Halil Duman'ın, telefon açtırıp Hamdi Yavuz'u eve davet ettiği, daha sonra ise başına çuval geçirip tekme, tokat ve sopayla bayıltana kadar dövdüğü ortaya çıktı.

Hırsını alamayan Halil Duman'ın, arkadaşları 33 yaşındaki Murat Erdoğan ve 29 yaşındaki Mikail Hurlu'yu da eve çağırıp, birlikte dövüp, işkenceye devam ettiği, kalın sopayı, elleri ve ayakları bağlı olan Hamdi Yavuz'un makatından sokmaya çalıştığı belirtildi. Öfkeli çiftçi ve 2 arkadaşının, çuvalın içinde yaşamını yitiren Yavuz'un cesedini otomobilin bagajına koyup Karaağaç Mevkii'ne götürerek uçurumdan attığı tespit edildi.

Gözaltına alınan Halil Duman, eşi Naime Duman ile arkadaşları Murat Erdoğan ve Mikail Hurlu'ya cesedi attıkları yere götürülüp tatbikat yaptırıldı.

Dere yatağında bulunan, başından ve ayaklarından çuval geçirilmiş, alt tarafı çıplak ve tanınmayacak haldeki ceset, Salihli Devlet Hastanesi morguna getirildi. İncelemede cesedin Hamdi Yavuz'a ait olduğu kesinleşti. Gözaltındaki Duman çiti ve diğer 2 kişi, sorgularının tamamlanmasının ardından Adliye'ye sevk edilecek. Olayla ilgili soruşturma halen sürüyor.