BIST 10.768
DOLAR 32,92
EURO 35,36
ALTIN 2.464,62
HABER /  GÜNCEL

Sağlık-Sen'in yeni genel başkanı Semih Durmuş oldu

248 bin üyesiyle, sağlık kolunda yetkili sendika olan Sağlık Sen'de, yönetim kurulu değişti. Yapılan Genel Kurul sonucunda Metin Memiş seçimi kaybetti. Memiş'in yerine Semih Durmuş Genel Başkan seçildi.

Abone ol

248 bin üye sayısıyla Memur-Sen'e bağlı en büyük ikinci sendika olan Sağlık-Sen yönetimi değişti. Sağlık kolunda yetkili Sağlık-Sen başkanlığını Metin Memiş yürütüyordu. Yapılan Genel Kurul sonucunda Metin Memiş seçimi kaybetti. Memiş'in yerine Semih Durmuş Genel Başkan seçildi.

Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Sağlık-Sen'in yeni Başkanı'nın Semih Durmuş olduğunu açıkladı. Ali Yalçın'ın açıklaması şöyle:

"Sağlık-Sen'imizin 6. Olağan Genel Kurulu tamamlandı. Hizmet için rekabetin yaşandığı Genel Kurul'da Genel Başkan Metin Memiş, bayrağı Semih Durmuş başkanlığındaki listeye devretti. Metin Başkanımız ve ekibine teşekkür ediyor, Semih Başkanımız ve ekibine, 'Hayırlı Olsun' diyorum."

Semih Durmuş kimdir?

1969 yılında Zonguldak'ta doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini Zonguldak'ta tamamladı. 1996 yılında Uludağ Üniversitesi SHMYO Radyoloji Bölümünü, 2015 yılında ise Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünü bitirdi. 1997 yılında SSK Göğüs ve Meslek Hastalıkları Hastanesinde Radyoloji Teknikeri olarak göreve başladı. Çeşitli vakıf, dernek ve sivil toplum kuruluşlarının yönetim kadrosunda görev yaptı. 2005-2008 yılları arasında Sağlık-Sen Zonguldak Şube Başkanlığı görevini yürüttü. 2008 yılında yapılan Sağlık-Sen 3. Olağan Genel Kurulu'nda Genel Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Sekreterliği'ne seçilen Durmuş, 2011 yılında yapılan 4. Olağan Genel Kurul'da da yeni adıyla Genel Başkan Yardımcılığı (Basın ve İletişim) görevine tekrar seçildi. Genel Başkan Mahmut Kaçar'ın milletvekilliği adaylığı nedeni ile görevinden ayrılmasının ardından yapılan görev dağılımında Genel Başkan Yardımcısı (Genel Başkan Vekili) görevine seçildi. Sağlık-Sen Genel Merkezi tarafından 25-26 Ağustos 2012 tarihinde gerçekleştirilen Olağanüstü Genel Kurulu'nda yeniden Genel Başkan Yardımcısı (Genel Başkan Vekili) olarak seçildi. Semih Durmuş, 10 - 11 Ocak 2015 tarihinde yapılan 5. Olağan Genel Kurulda yeniden Genel Başkan Yardımcısı (Genel Başkan Vekili) olarak seçildi. Semih Durmuş, evli ve 2 çocuk babasıdır.