BIST 1.311
DOLAR 8,19
EURO 9,85
ALTIN 473,26
HABER /  GÜNCEL

Sadece kimlik yeterli!

Türkiye'den bu ülkeye giriş çıkış yapmak için pasaporta gerek bile yok. Yanınızda sadece kimlik belgeniz olması yeterli...

Abone ol

Gürcistan Dışişleri Bakan Yardımcısı Nino Kalandadze, Gürcistan'dan Türkiye'ye, Türkiye'den Gürcistan'a giriş çıkışların 10 Aralık'tan itibaren pasaporta gerek kalmadan kimlikle gerçekleşeceğinin müjdesini verdi.

Kalandadze, düzenlediği haftalık değerlendirme toplantısında Türkiye ile Gürcistan arasındaki 1996 tarihli vize anlaşmasına eklenen ve iki ülke arasında kimlikle geçişleri öngören protokolün 10 aralıktan itibaren yürürlüğe gireceğini bildirdi.

Kalandadze, 31 Mayıs 2011'de imzalanan söz konusu protokol gereği Türk ve Gürcü vatandaşların 10 Aralıktan itibaren pasaporta gerek duymadan Gürcistan ile Türkiye arasında kimlikle de seyahat edebileceklerini açıkladı.

Nino Kalandadze, söz konusu protokolün, ayrıca görev sırasında denizcilerin ve havacıların hizmet belgeleriyle de Türkiye'den Gürcistan'a, Gürcistan'dan Türkiye'ye giriş yapmalarını öngördüğünü ifade etti.

ÖNCEKİ HABERLER
Kadir İnanır Kıvanç'ı şok etti
Polislerden CHP'li vekile dava!
Mısırlılar oy vermek için kuyrukta
Bu durum fıkraları aratmadı
Terim ile hiç böylesi yaşanmamıştı
Bunlar da en talihsiz talihliler!
Bu haber TMSF'yi kara kara düşündürdü!
Pakistan'dan NATO saldırısına tepki
Beşiktaş'a Belçikalı hakem
Depresyon kadınların kalbini yoruyor
Yorumlar