BIST 1.449
DOLAR 8,36
EURO 10,18
ALTIN 497,40
HABER /  GÜNCEL

Balyoz davasında flaş gelişme!

Bilirkişi Raporu'nda Emekli Albay Hakan Büyük'ün evinde ele geçirilen flash belleğe müdahele edildiği ifadesi davayı zora sokacak

Abone ol

'Balyoz Planı' davasında emekli Albay Hakan Büyük'ün evinde ele geçirilen flash belleğe ilişkin Boğaziçi Üniversitesi'nce hazırlanan bilirkişi raporunda, "belgelere elle müdahalede bulunulduğu" belirtildi

İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi'nde Balyoz Davasının görülmesine bugün de devam ediliyor. "Balyoz Planı" soruşturması kapsamında kabul edilen üçüncü iddianamenin delilleri arasında bulunan ve emekli albay Hakan Büyük'ün Eskişehir'deki evinden çıktığı iddia edilen belgelerle ilgili de bilirkişi raporunu hazırladı.

"Emekli albay Hakan Büyük'ün evinde ele geçtiği iddia edilen belgelere elle müdahalede bulunulmuş". Bu sonuca varan bilirkişi raporu Boğaziçi Üniversitesi'ne ait.

"2003'DE OLUŞTURULMUŞ OLAMAZ"

Emekli albay Hakan Büyük, Eskişehir'deki evinde yapılan aramalarda Balyoz Darbe Planı soruşturmasıyla ilgili belge ve bilgiler ele geçirildiği iddiasıyla, 29 Nisan'da tutuklanmıştı.

Darbe planlarının yer aldığı iddia edilen o flah disk ile ilgili Boğaziçi Üniversitesi tarafından bilirkişi raporu hazırlandı ve "Bilirkişi Raporları Analizi isimli doküman oluşturulmuştur. Bu doküman incelendiğinde, söz konusu dijital verilere elle müdahalede bulunulmuş olduğu sonucuna varılmıştır" denildi.

Bilirkişi raporunda, "Söz konusu dijital doküman delil bütünlüğü ve sağlığını kaybetmiştir. Örneğin, "Bilvanis Çiftliği Eskişehir Ek-A'da yer alan dosyanın dijitalinin oluşturulması ve son kayıt tarihleri hiç bir şekilde 2005 yılından önce, yani 2003 yılında oluşturulmuş olamaz" görüşüne yer verildi.

TAHLİYE İSTEDİ

Emekli albay Hakan Büyük'ün avukatları bu bilirkişi raporuyla, müvekkillerinin serbest bırakılmasını talep etti.

ÖNCEKİ HABERLER
Mısırlılar oy vermek için kuyrukta
Bu durum fıkraları aratmadı
Terim ile hiç böylesi yaşanmamıştı
Bunlar da en talihsiz talihliler!
Pakistan'dan NATO saldırısına tepki
Beşiktaş'a Belçikalı hakem
Depresyon kadınların kalbini yoruyor
Neymar'a görülmemiş mektup
Terim dünya yıldızını reddetti
Maç esnasında kalbi durdu!
Yorumlar 17 yorum