BIST 1.983
DOLAR 13,52
EURO 15,09
ALTIN 777,58
HABER /  SEÇİM

Saadet'ten Ankara'ya ücretsiz internet

Saadet Partisi Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ziyattin Tokar, katıldığı programda vaatlerini anlattı

Abone ol

Saadet Partisi Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ziyattin Tokar, 30 Mart seçimleri için çalışmalarına başladı. Tokar, TV'de katıldığı programda ses getirecek vaatlarini açıkladı.

Saadet Partisi Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ziyattin Tokar, katıldığı programda vaatlerini şöyle anlattı:

Ankara üzerinde ''BAŞKENT AĞ'' adı altında Tüm Ankara'ya (yansıtıcılar da kullanarak) internet kullanımını ücretsiz sağlanacak. Bu ağdan sadece download erişimi (yasal müeyyidelerle Belediyeyi uğraştırmamak için) engelli olacak. Diğer yandan Ankara'da yaşayan herkesin GSM telefon görüşmeleri ücretsiz sağlanacak, Bunun bize maliyeti ise sıfır lira olacaktır. Bir müjde daha vermek gerekirse Ankaralı'nın su faturası %50 düşürülecektir.

Ankara Mega Kent Odaklı Yönetilecek

Başkan Adayı Ziyattin Tokar konuşmasının satır arasında; ''Ankara Büyükşehir'den öte Mega Kent sistemine göre yöneterek tekrar inşa edeceğiz, plan program düzenlemeleri ona göre yapılacak. Dolayısıyla XXL beden giyen birine XS gömlek giydirme eziyetinden Ankaralı kurtarılacaktır.'' dedi.

Çekici Trafik ekibi Lağvedilecek

Belediyenin yanlış park yerlerinde park yapanların araçlarını çekmek için kurduğu ve şehirde terör estiren birim Başkan olduğumuzun ilk haftasında lağvedilecek. Vatandaş aracını parkettiği yerde bulacak. Trafik polisi ceza yazmış o başka. Ama vatandaş yaşlısını, hastasını binbir eziyetle arabasını parkettiği yer getiriyor ama arabası yok, çekilmiş. Kim çekmiş, nereye çekmiş bilinmiyor. Bu vatandaşa en zor anında sıkılmış kurşundur. Bu birim derhal lağvedilecektir. Şehrin tüm sokak ve otoparklarını Belediye işletecektir.

Amaç 24 Saat Canlı Bir Ankara

Saadet Partisi Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ziyattin Tokar, ''Ankara , Türkiye'nin başkentidir. Hükümetin 10 senedir gerek sermaye, gerek medya, gerek ankaların genel müdürlükleri, gerek Kamu Kurumlarının yönetim birimlerinin İstanbul'a taşınması yüzünden eski canlılığını ve hüviyetini kaybeden Ankara'ya tekrar canlılığını kazandıracak olan kongre sarayları, Büyükelçiler ve diplomatların temasları için alanlar oluşturulacaktır.'' diyerek bu konuya dikkat çekti.

İşyeri Açacaklara Tam Destek

Tokar, ''Dükkan açmak isteyen tüm Ankarada ikamet edenlerin ilk 6 aylık kiralarını Belediyemiz karşılayacak, kredi alamayacak olanlarada belirli miktarlarda krediler sağlanacak, bunların ürünlerini satacağı ücretsiz pazarlar oluşturulacaktır.Ayrıca Ankaranın her semtinde kapalı pazar yerlerinde haftada 1 gün çevre ilçelerden ürün yetiştiren çiftçilerimizi ürünlerini satabileceği ''Organik Pazar Günleri'' yapılacak, Ankaralılara, üreticiden direkt tüketiciye doğal ürünlerin ulaşması sağlanacaktır'' diyerek esnafa ve iş sahibi olmak isteyenlere vaat verdi.

Ankara'ya 2. Havaalanı

Programda Ankara'nın ulaşım sorunlarını ele alan Ziyattin Tokar, Megakent Ankara'nın hava trafiğine ESENBOĞA havaalanı yetmemektedir. Bunun aşılması ve uluslararası aktarma istasyonu olarak Ankara'nın seçilmesi için kentin Güney bölümüne Mega kent planı gereği 2. bir Havaalanı yapılacaktır. Şu anki Havaalanı yolundaki tepelik düzlük çirkin görüntü Ankaraya yakışmamakta buralarda yeşil alan olacaktır. şeklinde konuştu

Engelsiz ve Yaşanılabilir Ankara

Başkan Adayı Ziyattin Tokar, ''Ankara'da ''Büyük Ankara Ormanı'' yaparak hem şehrin nefes almasını hemde her Ankaralının bir dikili ağacı olsun istiyoruz. Ankarada, başta gençlerimizin kötü alışkanlıklarını engellemek amacıyla her semtte spor alanları açmayı planlıyoruz. Gezici hizmetli ekibi ile Ankarada yaşayan yaşlılarımızda lojistik destek sağlanacaktır.'' diyerek sözlerini bitirdi.

ÖNCEKİ HABERLER
10 yaşındaki ressamdan büyük başarı
10 yaşındaki ressamdan büyük başarı
Yeni Honda Civic İlham Kaynağı Kendisi
Yeni Honda Civic İlham Kaynağı Kendisi
Kılıçdaroğlu'nun ilk ses kaydı yorumu
Kılıçdaroğlu'nun ilk ses kaydı yorumu
Galatasaray Chelsea maçı şifresiz yayınlanacak mı? (D Smart)
Galatasaray Chelsea maçı şifresiz yayınlanacak mı? (D Smart)
Piyasa Gözetimi ve Denetimi Yönetmeliğinde değişiklik
Piyasa Gözetimi ve Denetimi Yönetmeliğinde değişiklik
Avrupa'da dinleme sistemi nasıl?
Avrupa'da dinleme sistemi nasıl?
BM Erdoğan'dan asker istedi
BM Erdoğan'dan asker istedi
Aziz Kocaoğlu'nun en acı günü
Aziz Kocaoğlu'nun en acı günü
Başbakan Erdoğan Ban Ki-mun ile görüştü
Başbakan Erdoğan Ban Ki-mun ile görüştü
Dinlemedeki X kodu hakkında şok iddia
Dinlemedeki X kodu hakkında şok iddia