BIST 1.441
DOLAR 8,34
EURO 10,11
ALTIN 492,56
HABER /  EKONOMİ

Rus turistlere Türkiye'de terör var uyarısı

Rusya, tatil tercihlerini Türkiye'den yana kullanmayı düşünen vatandaşlarını uyardı. Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Sıromolotov, Türkiye'ye gidecekler için terör uyarısında bulundu.

Abone ol

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Sıromolotov, Rus turistlere Türkiye’ye yapacakları seyahatler öncesinde bu ülkedeki yüksek terör tehdidini göz önünde bulundurmaları uyarısında bulundu.

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Oleg Sıromolotov, Türk güvenlik güçlerinin terör saldırılarının başlıca hedefleri arasında olduğunu belirtti.
Sıromolotov, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ayrıca Türkiye’nin güney ve batı bölgelerinde terör saldırıları gerçekleştirildi. IŞİD, İstanbul ve Ankara’da da turistlerin yoğunlukta olduğu bölgelerde de giderek daha sık saldırı gerçekleştiriyor. Bunları göz önünde bulundurarak Rusya Dışişleri Bakanlığı, Rusya vatandaşlarına Türkiye’ye gitmeden önce ülkedeki yüksek terör tehdidini göz önünde bulundurmaları konusunda uyarıyor ve ülkenin güney doğu bölgelerine yapacakları seyahatleri oralardaki durum normale dönene kadar iptal etmeye çağırıyor.”

"TURİST AKIŞININ TAMAMEN DÜZELMESİ İÇİN TERÖR TEHDİDİNİN AZALMASINI UMUYORUZ"

İstanbul ve Ankara’nın da çok riskli yerler arasında bulunduğu ve turistik bölgelerde dikkatli olunması gerektiği uyarısını yapan Sıromolotov, “Türk yetkililerin hava yolu taşımacılığı başta olmak üzere güvenlik düzeyini artırma konusundaki çabalarına da dikkat çekmek isteriz. İki ülke arasındaki turist akışının tamamen düzelmesi için Türkiye’deki terör tehdidinin azalmasını umuyoruz” dedi.

ÖNCEKİ HABERLER
Bilecik'i karıştıran mesaj! WhatsApp grubundan paylaşınca...
Trump'tan Guantanamo planı çalışmalar başladı
AK Parti, referandum kampanyasını başlatıyor
Simge Üngör’den ‘Tamamen anılarınızdan oluşan’ kişiye özel sipariş çizimler
Başbakan Yıldırım, Devlet Bahçeli ile görüştü
Erdoğan ile şair Cahit Koytak arasında güldüren diyalog
İstanbul'da tarihi tören 2018'de açılıyor 30 dakika sürecek
19 muhtar ve 40 korucu görevden uzaklaştırıldı
Evinin enkazından elleriyle kazarak çıktı
İhraç edilen akademisyenler - 7 Şubat KHK'sı
Yorumlar 1 yorum