BIST 1.441
DOLAR 8,50
EURO 10,26
ALTIN 495,53
HABER /  POLİTİKA  /  MHP

Halaçoğlu: Referandum siyaseti kökünden sarsacak!

MHP Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, "Türk milleti hayırda kararlıdır. Bu referandum sonuçları Türkiye'de siyaseti kökünden sarsacak ve siyasi görüntüyü değiştirecektir" dedi.

Abone ol

MHP’de hükümet sistemi değiştirecek anayasa değişikliğine 'hayır' diyen vekiller arasında yer alan Kayseri Milletvekili Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu, sosyal paylaşım sitesi üzerinden 'hayır' gerekçelerini takipçileri ile paylaşmaya devam ediyor.

Halaçoğlu, bu kez de referandum sonuçlarının Türkiye'de siyaseti kökünden sarsacağını iddia etti. Halaçoğlu, sosyal medya hesabına şunları yazdı:

HAYIR DEMEMEK İÇİN BASKI UYGULAMAKTIR

"Referandum halkın bir konuda evet veya hayır diyerek kendi özgür iradesiyle karar vermesi anlamına gelir. Hani millete gitmekten korkmayın demelerine rağmen, başta başbakan olmak üzere anayasa referandumunda evetçi takım, hayır diyenleri pkk, fetö gibi terör örgütleriyle ve bir kısım sol örgütlerle birlikte göstermek suretiyle hayır dememeleri için baskı uygulamaktadır.

KORKUNUN ECELE FAYDASI YOK

Madem hayır diyecekler terör örgütü mensuplarıdır, ileri demokrasinizi çalıştırıp doğrudan hayırı yasaklayın bu iş olup bitsin. Ama unutmayın ki korkunun ecele faydası yoktur. Türk milleti hayırda kararlıdır.

SONUÇLAR SİYASETİ KÖKÜNDEN SARSACAK

Bu referandum sonuçları Türkiye'de siyaseti kökünden sarsacak ve siyasi görüntüyü değiştirecektir. Yasama ve yargı başta olmak üzere tüm yetkileri üzerinde toplayan tek adam yönetimine sonuna kadar karşı duracağız. Tıpkı kuvva-yı milliye ruhuyla mücadele edip bağımsızlığı kazananlar gibi."

ÖNCEKİ HABERLER
AK Parti, referandum kampanyasını başlatıyor
Simge Üngör’den ‘Tamamen anılarınızdan oluşan’ kişiye özel sipariş çizimler
Başbakan Yıldırım, Devlet Bahçeli ile görüştü
Erdoğan ile şair Cahit Koytak arasında güldüren diyalog
19 muhtar ve 40 korucu görevden uzaklaştırıldı
Evinin enkazından elleriyle kazarak çıktı
İhraç edilen akademisyenler - 7 Şubat KHK'sı
Erzurum'da DEAŞ operasyonu gözaltına alınanlar var
Dolmuş halk otobüsüne çarptı: 7 yaralı
ABD Gülen'i iade etmek yerine öldürür!
Yorumlar 4 yorum