BIST 1.569
DOLAR 7,41
EURO 8,97
ALTIN 445,02
HABER /  GÜNCEL

RTÜK'e başvuru yapmayan müzik platformu Tidal'ın erişimi engellendi

Anadolu Ajansı

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), dijital müzik dinleme platformlarından Tidal'ın lisans başvurusu yapmaması nedeniyle sulh ceza hakimliğine başvurulduğunu ve ilgili mahkemenin söz konusu yayınla ilgili olarak erişimin engellenmesi kararı verdiğini bildirdi.

Abone ol

Radyo ve Televizyon Üst Kurulundan (RTÜK) yapılan açıklamada; 9 Kasım'da internet ortamından yayın lisansı almadan yayın hizmeti yapıldığı tespit edilen URL adreslerinin ilan edilerek ihtarda bulunulduğu anımsatıldı.

RTÜK'ün resmi internet sitesine eklenen ihtar metninde, aralarında dijital müzik dinleme platformlarından 'https://www.tidal.com' URL adresine sahip Tidal'ın da bulunduğu yayıncıların açıkça belirtilerek kendilerine lisans müracaatı yapmaları için mevzuat gereği 72 saat süre tanındığı aktarıldı.

Açıklamada ayrıca şunlar kaydedildi:

"Radyo, Televizyon ve İsteğe Bağlı Yayınların İnternet Ortamından Sunumu Hakkında Yönetmeliğin 'İnternet ortamından yayın lisansı almadan yapılan yayın hizmetleri' başlıklı 10'uncu maddesi kapsamında yapılan duyuru üzerine bahse konu yayıncı dışındaki tüm platformlar gerekli başvurularını yapmıştır. Başvuru talebini içeren dilekçesini sunmayan yayıncı hakkında Üst Kurul tarafından 6112 sayılı Kanun'un 29/A maddesinin ikinci fıkrası uyarınca sulh ceza hakimliğine başvurulmuş ve ilgili mahkeme söz konusu yayınla ilgili olarak erişimin engellenmesi kararını vermiştir. Adı geçen kuruluşun lisans talebine ilişkin müracaatta bulunması halinde verilen kararın kaldırılması için yeni bir süreç başlatılacaktır."

ÖNCEKİ HABERLER
Beşiktaş'ta derbi öncesi koronavirüs şoku
İngiltere'de BBC haberlerine en az güvenilen televizyon kanalı oldu
Türkiye A Milli Erkek Basketbol Takımı, Hırvatistan'a yetişemedi
Hakan Çalhanoğlu yüzde 90 Manchester United'da
Egemen Bağış'tan Joe Biden açıklaması: Taç giyen baş akıllanır
Serveti dudak uçuklatıyor! Genelev kraliçesinin miras davasını karıştıracak belge ortaya çıktı
Denizli'de FETÖ'nün sözde Batum imamı yakalandı tabure altından gizli kasa çıktı
Pakistan Çin ve ASEAN ülkeleriyle 'ticaret üçgeni' kurulmasını istiyor
Süper Lig yayıncı kuruluştan kulüplere 200 milyon TL'lik müjde
Eskişehirspor'da 4 kişinin koronavirüs testi pozitif çıktı
Yorumlar