BIST 8.094
DOLAR 28,92
EURO 31,81
ALTIN 1.900,52
HABER /  GÜNCEL

Revu kızlarına soruşturma

Üzerinde Türk bayrağı tişörtü bulunan revu kızlarına soıruşturma açıldı.

Abone ol

Antalya Valiliği, Kemer ilçesinde bulunan bir gece kulübünde yapılan 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamasında ''Bayrak Kanunu'na muhalefet edildiği'' gerekçesiyle soruşturma başlattı.

Valilikten yapılan açıklamada, Kemer'de bulunan bir gece kulübünün ''30 Ağustos Zafer Bayramı kutlaması adı altında düzenlediği gecede'' dansçı grupların köpük partisine Türk bayraklı tişörtlerle katıldıklarına dikkat çekildi.

Konunun ulusal ve yerel yayın organlarına da yansıdığının belirtildiği açıklamada, ''Milli bayramlar istiklal ve bağımsızlığa bütün benliği ile sahip çıkan, cesaret ve yiğitliğini yüce duygularıyla bütünleştiren Türk milletinin ortak şuurunun yaşatıldığı önemli ve anlamlı günlerdir. Türk bayrağı ise istiklal ve bağımsızlığımızın ulusal onur ve estetiğini ifade etmektedir.

Bu itibarla milli bayramların kutlanmasında ve bayrağımızın kullanılmasında ulusal onur ve estetiğine uygun saygının her yerde ve her zaman gösterilmesi esastır. 2893 Sayılı Türk Bayrağı Kanunu hükümlerine aykırı hareket eden ve bayrağına gereken hassasiyeti ve sorumluluğu göstermeyen mezkur iş yeri hakkında derhal kanuni işlemlere başlanması hususunda Kemer Kaymakamlığı talimatlandırılmıştır.''