BIST 9.814
DOLAR 32,36
EURO 34,43
ALTIN 2.438,65
HABER /  GÜNCEL

Referandumu bilemeyen Adil Gür'den bomba itiraf!

Referandumun ‘kaybedeni’ olarak değerlendirilen A&G’nin sahibi Adil Gür'den açıklama geldi. Sonuçlar konusunda farklı bir oranla yanılan Adil Gür'ü bakın ne yapmış!

Abone ol

O anketlerin efendisiydi. 1 Kasım seçimlerinde herkes yanılırken o tek bilen olmuştu. Bu kez yine çok iddialıydı. Referandum arefesinde oranı ilan etti : Yüzde 60 evet çıkacak. Sonuçlar en çok onu yanılttı. Gezici bile sonucu tuttururken Adil Gür, referandumun 'farklı' kaybedeni oldu. Herkes ne diyecek diye merak ediyordu. Adil Gür sonunda konuştu ve samimi bir şekilde itiraf etti : “İtibar kaybettik”.

RS FM’den Yavuz Oğhan’a konuşan Adil Gür, referandumda seçmenin ideolojik davranacağı iddiasında da yanıldı. Adil Gür bu yanılgısını da şöyle itiraf etti: “Kararsızları her zaman orantısal olarak dağıtırız. Bu defa kararsızların orantısal olarak dağıtılması, hataya yol açmış olabilir. Her seçimde de böyle yaparız. Seçmenin ideolojik aidiyeti referandumda geçerli değil demek ki”.

AK PARTİ DÖNEMİNDE ÇOK İŞ ALDIĞIMI...

Adil Gür fena şaştı referandumu bilen anket şirketi şoke etti

2010 referandumunda da yanıldığını ve o zaman AKP'lilerin kendisine kızdığını söyleyen Gür, “Bu defa da CHP’liler kızıyor. Ancak benim Ak Parti döneminde çok iş aldığımı söyleyenler bunu ispat etmek durumunda” dedi.

Gür bu sonuçla itibar kaybettiğini ancak sonraki seçimlerde bunu telafi etmek için çalışacağını söyledi.

Referandum sonucunda yüzde 60 civarında ‘evet’ oyu çıkacağını açıklayan Gür, bu konuda en yüksek tahmini yapmış CHP başta olmak üzere 'hayır' cephesinden "manipülatif anket yapmak"la ve "AK Parti'den para almakla" eleştirilmişti.

Hayır verdi denilen Abdullah Gül'ün twitterına bakan...

Hasip Kaplan kendini rezil etti! Evet çıkınca ezanı...