BIST 1.480
DOLAR 9,60
EURO 11,19
ALTIN 553,56
HABER /  DÜNYA

Polisin parmak telaşı

Denizli’de, komşusu tarafından bıçaklanarak yaralanan gencin kopan parmağı, polis tarafından hastaneye yetiştirilerek yerine dikildi. <br/>O...

Abone ol

Denizli’de, komşusu tarafından bıçaklanarak yaralanan gencin kopan parmağı, polis tarafından hastaneye yetiştirilerek yerine dikildi.
Olay, önceki akşam Değirmenönü Mahallesi’nde meydana geldi. 17 yaşındaki S.E, belirlenemeyen bir nedenle komşusu ile tartışmaya başladı. Tartışmanın büyümesi üzerine S.E, komşusu tarafından bıçaklandı. Vücudunun çeşitli yerlerinden bıçaklanan genç, olayı gören annesi tarafından taksi ile olay yerinden alınarak Denizli Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Bıçaklanma olayının yaşanması ile birlikte, polis ekipleri incelemelere başladı.
Annesi tarafından Denizli Devlet Hastanesi’ne götürülen S.E’nin, sol elinin başparmağının koptuğunu olay yerine giden polis fark etti. Olay yerinde kan izlerinin fazla olmasından şüphelenen polis, hastanelere bilgi vererek, S.E’nin hangi hastaneye gittiğini ve durumunu öğrenmeye çalıştı. Gencin Denizli Devlet Hastanesi’ne sevk edildiğini öğrenen polis, S.E’nin vücudunda bir uzvun eksik olup olmadığının araştırılmasını istedi. Hastane polisinin olay yerindeki ekiplere yaralı gencin sol elinin başparmağının olmadığını söylemesi polisi yeniden hareketlendirdi.

OLAY YERİNDE KOPAN PARMAĞI ARADILAR
17 yaşındaki gencin kopan parmağının bulunması için olay yerinde inceleme yapan polis kısa sürede kopan başparmağı buldu. Konu hakkında emniyet haber merkezi ile görüşme yapan ve sağlık görevlilerinden kopan parmağın ne şekilde hastaneye ulaştırılması gerektiğini öğrenen polisler, parmağın hastaneye ulaştırılması için zamanla yarışa başladı.

ZAMANLA YARIŞTILAR
Parmağın hücrelerini kaybetmemesi için 112 ambulansını bekleyemeyen polisler, aldıkları hızlı bilgi ile harekete geçti. Mahalleden temiz bir poşet ve buz alan polisler, kopan parmağı poşet içerisine sarıp zamana karşı mücadele ederek Denizli Devlet Hastanesi’ne götürdü. Elinde kopan parmağın bulunduğu poşeti alan polis, koşar adımla hastaneye girerek gencin parmağını yetiştirdi. Hastanede ilk tedavisi yapılan genç, kopan parmağının yerine dikilmesi için özel bir ambulansla Pamukkale Üniversitesi Hastanesi’ne sevk edildi. Pamukkale Üniversitesi Hastanesi’nde kopan parmağı yerine dikilen gencin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. Polis yaralama olayıyla ilgili bir kişiyi gözaltına aldı.
(İHA)

ÖNCEKİ HABERLER
200 polisli uyuşturucu operasyonu
200 polisli uyuşturucu operasyonu
80 Yaşındaki terzinin  çırak  üzüntüsü
80 Yaşındaki terzinin çırak üzüntüsü
Yılmaz Güney eski eşini dövdü mü ?
Yılmaz Güney eski eşini dövdü mü ?
İşte dünyanın en ilgi çekici işvereni
İşte dünyanın en ilgi çekici işvereni
Böyle hırsız görülmedi
Böyle hırsız görülmedi
Mahkemeler AB standartlarına kavuşuyor
Mahkemeler AB standartlarına kavuşuyor
Farklı mağlubiyete bir yenisini daha ekledi
Farklı mağlubiyete bir yenisini daha ekledi
Nazım Hikmet ile Necip Fazıl aynı sahnede
Nazım Hikmet ile Necip Fazıl aynı sahnede
Günün fotoğrafı Suriyeli muhaliflerden
Günün fotoğrafı Suriyeli muhaliflerden
Mehmet Ali Aydınlar bombaladı
Mehmet Ali Aydınlar bombaladı